Lagos

Lagos w pigułce

Kraj
Nigeria
Liczba ludności
9968500
Powierzchnia
999.6 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:6.45
E:3.4
Herb
Herb Lagos

Co warto zobaczyć w Lagos?

Lagos jest największym miastem Nigerii, zamieszkiwanym przez ponad 10 milionów osób. Do 1991 roku uważane było za stolicę Nigerii (następnie tytuł ten przejęła Abudża). Nie oznacza to jednak, że po tym wydarzeniu znaczenie miasta bardzo zmniejszyło się – wciąż jest ono doceniane ze względu na bycie ważnym punktem gospodarczym i przemysłowym.
Miasto znajduje się w południowej części kraju. Leży nad Oceanem Atlantyckim, który od dawna aż do dnia dzisiejszego umożliwia rozwijanie się transportu morskiego, gwarantującego możliwość nawiązywania kontaktów chociażby z Europą. Od XV stulecia właśnie dzięki istnieniu w nim portu morskiego eksportuje się z Nigerii przyprawy czy na przykład egzotyczne owoce, co znacząco poprawia sytuację ekonomiczną kraju.
Lagos to miasto charakteryzujące się klimatem tropikalnym. Nawet w okresie zimowym temperatury przekraczają tu ponad 20 stopni, często dochodząc do nawet 30 stopni Celsjusza. Osobom, wybierającym się do Nigerii, zalecamy zabranie ze sobą okularów słonecznych, wygodnego nakrycia głowy oraz kremów słonecznych z wysokim filtrem – na pewno będą przydatne podczas odkrywania bardziej i mniej znanych zakątków Lagosu.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Lagos

W okolicy Lagos

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Lagos

Miasta w pobliżu Lagos

Lagos - galeria zdjęć

Lagos w pigułce

Kraj
Nigeria
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
9968500
Powierzchnia
999.6 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:6.45
E:3.4

Lagos - więcej informacji