Porto-Novo

Porto-Novo w pigułce

Kraj
Benin
Liczba ludności
267191
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:6.483333
E:2.616667

Co warto zobaczyć w Porto-Novo?

Porto-Novo znane jest także pod nazwami Adjace oraz Hogbonou. Jest to konstytucyjna stolica Beninu; państwa leżącego na kontynencie afrykańskim nad Zatoką Gwinejską. Pod względem wielkości jest trzecim miastem tego kraju. To także ważny port na terenie Zatoki Gwinejskiej.

W XVI wieku była to portugalska faktoria handlowa. Wiek później stała się stolicą małego państwa ludu Fon. W XVIII wieku przeszła w ręce Królestwa Dahomeju. Od roku 1883 zaczyna się historia wpływów francuskich na tym terenie. Rok 1894 to ogłoszenie miasta jako francuskiej kolonii ludu Dahomej. Jako stolica niepodległego Dahomeju, obecnie Beninu, istnieje od 1960 roku.

Żyje tu ponad 50 grup ludności i każda z nich posługuje się własnym językiem. Przylot do Porto-Novo to zaledwie przedsmak tego, co czeka podróżnika w Beninie.

Dlaczego warto pomyśleć nad tym miastem i wyprawą do Beninu, kraju położonego w zachodniej części Afryki? Wybrzeże z pięknymi plażami, dobre tereny do trekkingu oraz parki, w których można odkryć tutejszy wspaniały świat fauny i flory – to wystarczający powód, aby pomyśleć o tym kierunku jako celu podróży.

Warto także wspomnieć o tym, że wielu tutejszych mieszkańców, jak i większość mieszkańców Beninu, to wyznawcy Voodoo.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Porto-Novo

W okolicy Porto-Novo

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Porto-Novo

Miasta w pobliżu Porto-Novo

Porto-Novo - galeria zdjęć

Porto-Novo w pigułce

Kraj
Benin
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
267191
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:6.483333
E:2.616667

Porto-Novo - więcej informacji