Rabat (Maroko)

Rabat (Maroko) w pigułce

Kraj
Maroko
Liczba ludności
1819812
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:34.033333
E:-6.833333

Co warto zobaczyć w Rabat?

Północna Afryka jest coraz chętniej wybieranym miejscem na letnie wakacje: wygodne hotele i ośrodki wypoczynkowe w cenach niższych niż w Europie kuszą przybyszów z północy, którzy dzięki temu mogą wypocząć i to za mniejsze pieniądze. Również Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do północnej Afryki.

Miejscem godnym polecenia na takie wakacje jest Maroko, a przede wszystkim jego stolica – Rabat. Obok miejsc, w których można się zatrzymać i beztrosko wypoczywać w ośrodkach wypoczynkowych, Rabat oferuje masę zabytków, które warto zobaczyć. Miasto powstało w XII wieku, ale znajdziemy tu jeszcze pozostałości budowli wzniesionych przez starożytnych Rzymian. Również następni „lokatorzy” tych terenów, czyli muzułmańscy Marokańczycy wznieśli w Rabacie bardzo okazałe miejsca, które cieszą oko turystów: chociażby pałac królewski.

Niektórzy, z racji wydarzeń arabskiej wiosny, jakie od kilku lat rozgrywają się w państwach regionu, stracili ochotę na wakacje po drugiej stronie Morza Śródziemnego. W przypadku Rabatu nie musimy się jednak o to martwić. Maroko uniknęło niepewnej sytuacji związanej z Arabską Wiosną, a sytuacja polityczna jest całkiem stabilna. Zapraszamy więc na wakacje do Rabatu. Tym bardziej, że w mieście tym nie widać turystycznego pośpiechu tak powszechnego dla innych kurortów. Nawet na bazarach życie toczy się jakby spokojniej.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Rabat

W okolicy Rabat

Miasta w pobliżu Rabat

Rabat (Maroko) - galeria zdjęć

Oceń to miejsce (1)

blank Jarek
2014-05-06 14:02:10
2014-05-06 14:02:10
Polecam Plage de Bouznika , w połowie drogi A1 między Rabatem a Casablanca , Bouznika to jedna z najładniejszych plaż na wybrzeżu i dosyć rozbudowany kurort turystyczny. W 2015 roku ma być oddana następna plaża - kurort Plage de Nations pomiędzy rabatem a Kenitrą ( w połowie drogi N1 )

Rabat (Maroko) w pigułce

Kraj
Maroko
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1819812
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:34.033333
E:-6.833333

Rabat (Maroko) - więcej informacji