Reykjavík

Reykjavík w pigułce

Kraj
Islandia
Liczba ludności
119474
Powierzchnia
274,5 km2
Nr. kierunkowy
+9490
Współrzędne
N:64.133333
E:-21.933333
Herb
Herb Reykjavíku

Co warto zobaczyć w Reykjavíku?

Reykjavik to stolica i jednocześnie największe miasto Islandii – jednego z najchłodniejszych krajów europejskich. Zamieszkuje je ponad 120 tysięcy mieszkańców, co daje około 435 osób na kilometr kwadratowy. Na jego zwiedzanie warto przeznaczyć nie mniej niż dwa czy trzy dni, gdyż wyłącznie wtedy można zapoznać się z unikalnym klimatem, jaki panuje wśród jego przepięknych i dobrze zachowanych gatunków, znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu wielu atrakcyjnie prezentujących się drzew, krzewów i kwiatów.

Stolica Islandii znana jest przede wszystkim ze względu na wartościowe budynki, jakie posiada. Większość z nich, jak chociażby plac Austurvóllur czy Muzeum Narodowe, znajduje się w samym jej centrum, dzięki czemu dotarcie do nich nawet bez mapy nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Do najważniejszych zabytków i miejsc godnych odwiedzania, oprócz tych wyżej wymienionych, zaliczyć można także Perlan z pięknym ogrodem zimowym, a także gmach islandzkiego parlamentu. Wszystkie z nich zachowane są w znakomitym stanie, co świadczy o sporym przywiązaniu mieszkańców miasta do ich historii, tradycji i sztuki.

Osoby podróżujące, pragnące poznać Islandię wzdłuż i wszerz, Reykjavik bardzo często traktują jako bazę noclegową. To tu znajdują się bowiem najtańsze hostele, które umożliwiają spędzanie nocy w całkiem komfortowych warunkach. Ze stolicy Islandii można wybrać się na krótkie, najlepiej jednodniowe, wycieczki do ciekawych miejsc położonych na południu i zachodzie wyspiarskiego kraju, w tym chociażby do Gulfoss czy Geysir.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Reykjavíku

W okolicy Reykjavíku

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Reykjavíku

Reykjavík - galeria zdjęć

Reykjavík w pigułce

Kraj
Islandia
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
119474
Powierzchnia
274,5 km2
Nr. kierunkowy
+9490
Współrzędne
N:64.133333
E:-21.933333

Reykjavík - więcej informacji