Roseau

Roseau w pigułce

Kraj
Dominika
Liczba ludności
12898
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:15.301389
E:-61.388333

Co warto zobaczyć w Roseau?

Gdyby Roseau znajdowało się w Europie uchodziłoby za niewielkie miasteczko. Tymczasem na Dominice to prawdziwa metropolia. Leżące nad Morzem Karaibskim Roseau, nazywane kiedyś Charlotte Town to licząca niespełna siedemnaście tysięcy mieszkańców stolica tego wyspiarskiego państwa. Jego położenie przy ujściu największej rzeki Karaibów Roseau czyni je wyjątkowym w skali regionu.

Głównym atutem Roseau jest jego przepiękne otoczenie. Od zachodu oblewają je ciepłe wody Morza Karaibskiego. Wpada do nich wspomniana już bardzo czysta rzeka Roseau. Okolice miasta porastają tropikalne lasy, a ponad niską zabudową górują wulkaniczne wzniesienia pokryte zielenią. Jest to bajkowy obraz, w którym kolorowe domy miasta wyglądają jak kwiaty na pełnej zieleni łące.

Roseau jest jednym z łownych ośrodków turystycznych Dominiki. W pobliżu miasta znajdują się odwiedzane przez turystów plaże, zaś wnętrze lądu oferuje wspaniałe atrakcje przyrodnicze. Park Narodowy Morne Trois Piton słynie ze wspaniałych wodospadów, gorących jezior oraz zachwycającej tropikalnej roślinności. Ze stolicy organizowane są także wyprawy jeepami w głąb wyspy, podczas których turyści poczuć się mogą jak prawdziwi odkrywcy. Bogata oferta turystyczna miasta obejmuje także organizację spływów w górę rzeki Roseau. Odbywają się one nie tylko na nowoczesnych kajakach, lecz także na tradycyjnych łodziach, które pozwalają lepiej poczuć klimat otoczenia.

Ważną częścią życia Roseau jest port morski, zaliczany do ważniejszych w obrębie Antyli. Pełni on nie tylko funkcje handlowe – Dominika jest między innymi ważnym eksporterem wody pitnej dla innych wysp regionu ale także turystyczne. Miasto często gości wielkie, dalekobieżne liniowce odbywające turystyczne rejsy po Karaibach. Wpływają tu także mniejsze jednostki prywatne oraz liczne jachty.

Roseau zalicza się także do najbardziej zielonych miast na całych Karaibach. Między niską, częściowo kolonialną zabudową ulokowało się kilka ciekawych parków, na czele z Ogrodem Botanicznym pokazującym roślinność rejonu Antyli. Mieszkańcy i turyści mogą także zażyć ochłody oraz spacerów na świeżym powietrzu w kilku innych parkach oraz na licznych ogólnodostępnych obiektach sportowych.

Atrakcją Roseau są także kultywowane wciąż lokalne tradycje. To świetne miejsce na zakup tradycyjnych wyrobów, których spore ilości znaleźć można na kilku miejskich bazarach. Turystów przyciąga także słynny karnawał The Real Mas, organizowany w ostatnich dniach przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Ulicami Roseau przechodzi wtedy barwny korowód, a zabawy i tańce trwają do białego rana.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Roseau

W okolicy Roseau

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Roseau

Roseau - galeria zdjęć

Roseau w pigułce

Kraj
Dominika
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
12898
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:15.301389
E:-61.388333

Roseau - więcej informacji