San Sebastián de La Gomera

San Sebastián de La Gomera w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
7984
Powierzchnia
114,47 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.1
E:-17.1

Co warto zobaczyć w San Sebastián de La Gomera?

Jest to miasto i zarazem stolica La Gomery należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich, która bywa określana jako „brama do wyspy”. Ponadto San Sebastián to główny port oraz ważne źródło kapitału dla tutejszego kapitału.

Pierwotnymi mieszkańcami tych ziem byli Guanczowie. Miasto założył w XV wieku Hernán Peraz. Jak wiele innych miejscowości leżących na Wyspach Kanaryjskich, tak i San Sebastian, na kartach swojej historii ma związek z postacią słynnego podróżnika Krzysztofa Kolumba. Zatrzymał się tu 6 września 1492 roku przed wyruszeniem do Indii (dotarł wówczas do Ameryki). Miasto bywa stąd określane jako Isla Colombina. Będąc na miejscu warto więc wybrać się do Domu Kolumba (Museo-Casa de Colon), jednej z tutejszych atrakcji turystycznych.

San Sebastián ma wspaniały widok na zatokę. W tutejszym porcie znajdują się jedne z najpiękniejszych obiektów morskich na Wyspach Kanaryjskich. Odnajdą się tu wielbiciele sportów wodnych; nurkowania, żeglarstwa i wędkarstwa. Miłośnicy pieszych wędrówek i rowerów znajdą tu również coś dla siebie. Wiele pięknie położonych szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych zadowoli każdego fana tej formy aktywności.

Największymi atrakcjami San Sebastián oprócz wspomnianego Domu Kolumba są: Dom La Aguada, Kościół NMP z La Asuncion (ze sławnymi Drzwiami Przebaczenia), wieża La Torre del Conde oraz place Americas i Constitucion.

Wśród atrakcji związanych ze światem przyrody trzeba tu wymienić takie wspaniałe miejsca, jak: Park Narodowy Garajonay, Park Naturalny Majona, zabytki przyrody Los Roques i Rezerwat Puntallana.

Warto wiedzieć, że na obrzeżach miasta znajduje się pustelnia o tej samej nazwie. Od świętego, któremu poświęcone jest to miejsce pochodzi nazwa San Sebastián.

Miasto posiada połączenie promowe z El Hierro, La Palmą oraz Teneryfą.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w San Sebastián de La Gomera

W okolicy San Sebastián de La Gomera

San Sebastián de La Gomera - galeria zdjęć

San Sebastián de La Gomera w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
7984
Powierzchnia
114,47 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.1
E:-17.1

San Sebastián de La Gomera - więcej informacji