Santa Cruz de La Palma

Santa Cruz de La Palma w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
17,132
Powierzchnia
43,38 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.683333
E:-17.766667
Herb
Herb Santa Cruz de La Palma

Co warto zobaczyć w Santa Cruz de La Palma?

Jest to miasto położone we wschodniej części wyspy La Palma wchodzącej w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, który leży na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży północnej Afryki. Santa Cruz de La Palma to stolica i zarazem drugie pod względem wielkości miasto na wyspie założone przez Alonso Fernández de Lugo w 1493 roku.

W swych początkach Santa Cruz de La Palma nosiło nazwę Villa del Apurón. Miasteczko słynie przede wszystkim z pięknych, kolorowych i drewnianych balkonów, brukowanych uliczek oraz zabytkowych budynków, które możemy podziwiać na tutejszym Starym Mieście. Wielbiciele kolonialnych klimatów oraz osoby zainteresowane tradycyjnym stylem kanaryjskim na pewno odnajdą tu coś wyjątkowego dla siebie.

Będąc w Santa Cruz de La Palma warto zajrzeć do Muzeum Morskiego, które znajduje się w makiecie statku Krzysztofa Kolumba – Santa Maria.

Warto dodać, że miasto jest znakomitym punktem, z którego można rozpocząć wiele pieszych wycieczek wśród pobliskich wulkanów czy lasów sprzed milionów lat rosnących w Parque Nacional de Caldera de Taburiente.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Santa Cruz de La Palma

W okolicy Santa Cruz de La Palma

Miasta w pobliżu Santa Cruz de La Palma

Santa Cruz de La Palma - galeria zdjęć

Santa Cruz de La Palma w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
17,132
Powierzchnia
43,38 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.683333
E:-17.766667

Santa Cruz de La Palma - więcej informacji