Szanghaj

Szanghaj w pigułce

Kraj
Chiny
Liczba ludności
23019148
Powierzchnia
6341 km2
Nr. kierunkowy
021
Współrzędne
N:31.2
E:121.5

Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Szanghaj – jedno z najbardziej osobliwych miast na Ziemi. Nazywany Nowym Jorkiem Azji, Perłą Wschodu, Paryżem Wschodu lub Królową Orientu. Uosabia nowoczesność Państwa Środka. Leżący w delcie rzeki Jangcy nad brzegiem morza Wschodniochińskiego jest jednym z największych skupisk ludzkich na Ziemi. Jest niczym żywy organizm; tętniący życiem i nieustannie się rozrastający. To metropolia sięgających chmur wieżowców, miejsc na znakomite zakupy oraz szybkich pociągów. Tutejszy port jest jednym z najbardziej znaczących i największych na świecie.

Jest najbardziej wpływowym centrum gospodarczym, finansowym, handlowym, kulturalnym, naukowym i technologicznym we wschodnich Chinach. Przy tym jest miejscem, w którym spotyka się wiele kultur. Wielokulturowość czyni z Szanghaju miejsce niezwykle wyjątkowe i atrakcyjne dla turystów z całego świata. Zetknąć się tu można z wieloma kulturami, tradycją i nowoczesnością, tym co zachodnie i orientalne.

Oczywiście będąc w Szanghaju trzeba zobaczyć to miasto nocą. Kiedy zachodzi słońce metropolia jest fascynującym miejscem, które pokochają nocne marki. Pulsujące kolory świateł nocną porą dostarczą każdej osobie niezapomnianych wrażeń. Warto wybrać się na rejs rzeką Huangpu.

Każdy kto uwielbia zakupy poczuje się tu niczym w raju. Gwarne ulice i centra handlowe są wymarzonym miejscem dla zakupoholików. Na zakupy warto wybrać Nanjing Road.

Miasto jest chętnie wybierane przez rodzimych i zagranicznych filmowców jako miejsce, w którym kręcone są filmy. Pojawia się m.in. w takich produkcjach jak: „Szanghaj Ekspres”, „Kowboj w Szanghaju”, „Rycerze z Szanghaju”, „Wściekłe pięści” czy „Transformers: Zemsta Upadłych”.

Metropolia była także organizatorem takich międzynarodowych imprez, jak: Expo 2010 czy Mistrzostwa Świata w pływaniu w 2011 roku.

Zgłoś błąd

Dzielnice Szanghaju

Atrakcje turystyczne i zabytki w Szanghaju

W okolicy Szanghaju

Miasta w pobliżu Szanghaju

Szanghaj - galeria zdjęć

Szanghaj w pigułce

Kraj
Chiny
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
23019148
Powierzchnia
6341 km2
Nr. kierunkowy
021
Współrzędne
N:31.2
E:121.5

Szanghaj - więcej informacji