Teguise

Teguise w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
1546
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:29.059921
E:-13.560047

Co warto zobaczyć w Teguise?

Jest to jedna z najstarszych osad nie tylko na Lanzarote, ale również na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Powstała w XV wieku i ma duże znaczenie historyczne oraz architektoniczne.

Z małej wioski, jaką było Teguise w XV wieku, na przełomie XVII i XVIII wieku rozwinęło się w piękne i dobrze prosperujące miasto. Do 1852 roku pełniło także funkcję stolicy Lanzarote.

Tutejszy Kościół Guadalupe jest najstarszym na wyspie. W 1909 roku został zniszczony w pożarze i następne odbudowany przez wiernych. Warto wspomnieć także o budynku należącym do zakonu – El Convento de San Francisco. Powstał w XVI wieku i leżały tu ciała najważniejszych osób na Lanzarote. Od 1984 miejsce to przekształcono w miejską galerię sztuki. El Palacio de Spinola powinno znaleźć się też na liście miejsc do odwiedzenia wszystkich miłośników sztuki.

Jak wiele innych miejscowości na wyspach, tak i Teguise, przeżyło ataki piratów. Tutejsza nazwa ulicy El Castle of Santa Barbara nawiązuje do masakry z 1586 roku, kiedy wymordowano niemal wszystkich mieszkańców miasteczka.

Wśród najważniejszych świąt obchodzonych w Teguise należy wymienić La Virgen del Carmen – przypadające na 16 lipca oraz La Virgin de Las Nieves – obchodzone 5 sierpnia.

Zgłoś błąd

W okolicy Teguise

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Teguise

Miasta w pobliżu Teguise

Teguise - galeria zdjęć

Teguise w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1546
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:29.059921
E:-13.560047

Teguise - więcej informacji