Valverde

Valverde w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
5075
Powierzchnia
103,65 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.8
E:-17.916667
Herb
Herb Valverde

Co warto zobaczyć w Valverde?

Valverde, a tak naprawdę Villa de Santa María de Valverde, to stolica wyspy El Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Miasto leży w południowo-wschodniej części El Hierro, na wysokości ok. 600 – 700 m n.p.m. Dodać należy także, iż jest to jedyna ze stolic kanaryjskich położona z dala od wybrzeża.

Do XVIII-wiecznego kościeła Iglesia Nuestra Señora de la Concepción co cztery lata odbywa się pielgrzymka z wizerunkiem patrona wyspy, tzw. Bajada Virgen de los Reyes. Jest to najważniejszy festiwal na El Hierro. Ponadto warto zaznaczyć, że we wnętrzu tej świątyni znajdują się rzeźby o wielkiej wartości artystycznej.

Dla osób zainteresowanych miejscową kulturą miejscem godnym polecenia jest Casa de las Quinteras – czyli tutejsze Muzeum Etnograficzne.

Uroku temu miejscu dodają przede wszystkim strome i wąskie uliczki, bielone domy o typowej dla Wysp Kanaryjskich architekturze oraz piękne ogrody. Panuje tu miła atmosfera. W Valverde można odnaleźć spokój i odpocząć od gwarnych ośrodków turystycznych.

Zgłoś błąd

W okolicy Valverde

Miasta w pobliżu Valverde

Valverde - galeria zdjęć

Valverde w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
5075
Powierzchnia
103,65 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.8
E:-17.916667

Valverde - więcej informacji