Victoria (Seszele)

Victoria (Seszele) w pigułce

Kraj
Seszele
Liczba ludności
21680
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-4.619143
E:55.451315

Co warto zobaczyć w Victorii?

Victoria, niekiedy nazywana również Portem Victoria to stolica Seszeli i zarazem największe miasto znajdujące się na terenie tego kraju. Ulokowane zostało ono na wyspie Mahé – w jej północno wschodniej części. Początkowo była to siedziba rządu brytyjskiego, za czasów kiedy Seszele były kolonią brytyjską. Miasto to, podobnie jak całe Seszele to mieszkanka kultur z wielu części świata. Można odnaleźć tu zarówno wpływy arabskie, afrykańskie, europejskie oraz oczywiście rdzennych mieszkańców tych terenów.

Miłośnicy ciekawych zabytków architektonicznych będą mogli tutaj podziwiać zabudowy z czasów, kiedy Seszele stanowiły część korony brytyjskiej. Ciekawym doświadczeniem jest spacer wśród tutejszych straganów, gdzie można spotkać niezwykle ciekawych ludzi oraz nabyć unikalne towary, takie jak chociażby egzotyczne owoce czy przyprawy.

W Victorii znajduje się wiele parków i ogrodów, gdzie można podziwiać tropikalną roślinność. W mieście tym zachwyca również stare miasto z wąskimi alejkami oraz znajdującą się w jego centrum wieżą zegarową, która stanowi kopię zegara z londyńskiej stacji metra o nazwie Victoria. Oczywiście większość turystów przybywa na Seszele, aby wypoczywać wśród niesamowitych naturalnych terenów – piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. Jednakże będąc tutaj nie sposób nie skorzystać z innych atrakcji, jakie oferuje to miejsce. Warto też, jeśli tylko czas na to nam pozwoli porozmawiać z tutejszą ludnością – mieszkańcy Seszeli są bardzo otwarci, a starsze osoby chętnie snują interesujące historie.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Victorii

W okolicy Victorii

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Victorii

Victoria (Seszele) - galeria zdjęć

Victoria (Seszele) w pigułce

Kraj
Seszele
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
21680
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-4.619143
E:55.451315

Victoria (Seszele) - więcej informacji