Wagadugu

Wagadugu w pigułce

Kraj
Burkina Faso
Liczba ludności
1626950
Powierzchnia
2805 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:12.366667
E:-1.516667

Co warto zobaczyć w Wagadugu?

Wagadugu jest stolicą Burkina Faso, a także prowincji Kadiogo. Miasto powstało w Afryce Zachodniej w XV wieku, obecnie zamieszkuje je ponad 1 000 000 osób. Wagadugu jest największym miastem w Burkina Faso.
W 1896 Wagadugu zostało zajęte przez Francuzów, od 1919 roku było siedzibą władz kolonialnych, a w roku 1960 miasto stało się stolicą Górnej Wolty. Wagadugu pozostało stolicą również po zmianie nazwy kraju na Burkina Faso.

Przez miasto biegnie jedyna linia kolejowa w kraju, która biegnie aż do Abidżanu (Wybrzeże Kości Słoniowej). Ze względu na zamknięcie granicy umożliwia ona jednak połączenia pasażerskie tylko na terytorium Burkina Faso. Drogi łączą miasto z drugim dużym ośrodkiem administracyjnym kraju – Bobo-Dioulasso. Często uczęszczana przez turystów jest także trasa komunikacyjna łącząca Wagadugu z Ghaną na południu i Mali na północy. Stolica posiada również międzynarodowy port lotniczy, obsługujący połączenia do Paryża oraz kilku miast w Afryce Zachodniej.

Wagadugu nie posiada zbyt wielu zabytków, jednak funkcjonuje tu kilka muzeów, które mogą zainteresować turystów. Należą do nich Musée National (Muzeum Narodowe) i Maison du Peuple, które prezentuje kolekcję masek afrykańskich. W mieście organizuje się także kilka festiwali. Co dwa lata odbywa się tu ogólnoafrykański festiwal filmów, jak również Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Kukiełkowy.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Wagadugu

W okolicy Wagadugu

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Wagadugu

Wagadugu - galeria zdjęć

Wagadugu w pigułce

Kraj
Burkina Faso
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1626950
Powierzchnia
2805 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:12.366667
E:-1.516667

Wagadugu - więcej informacji