Zagrzeb

Zagrzeb w pigułce

Kraj
Chorwacja
Liczba ludności
792875
Powierzchnia
641 km2
Nr. kierunkowy
(+385) 01
Współrzędne
N:45.8
E:15.966667
Herb
Herb Zagrzebia

Co warto zobaczyć w Zagrzebiu?

Zagrzeb, stolica Chorwacji, to jeden z najczęściej obieranych przez turystów celów podróży po Europie Południowej. Zamieszkuje go prawie 800 tysięcy osób, z których część jest bardzo przywiązana do wartości historycznej, jakie on sobą reprezentuje.

Chociaż Chorwacja kojarzy się przede wszystkim z plażami i ciepłymi wodami morskimi, warto także zapoznać się z jej miastami, które oferują bezpośredni kontakt z kulturą i historią tego kraju. Zagrzeb może okazać się idealnym ku temu miejscem.

W Zagrzebiu można spotkać się z olbrzymią liczbą kościołów i katedr. Chociaż większość z nich z przeróżnych przyczyn była kilkakrotnie przebudowywana i odrestaurowywana, miasto wciąż potrafi zagwarantować kontakt z obiektami historycznymi, pozwalającymi poczuć unikalny klimat. Miejsca takie, jak trzynastowieczna wieża Lotrscak czy Plac św. Marka są punktami obowiązkowymi do odwiedzenia przez każdego turystę. Osoby zainteresowane rozmaitymi typami architektury oraz wpływem upływu lat na stan budynków reprezentujących je na pewno umieszczą Zagrzeb na osobistej liście ulubionych miast.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Zagrzebiu

W okolicy Zagrzebia

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Zagrzebia

Miasta w pobliżu Zagrzebia

Zagrzeb - galeria zdjęć

Zagrzeb w pigułce

Kraj
Chorwacja
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
792875
Powierzchnia
641 km2
Nr. kierunkowy
(+385) 01
Współrzędne
N:45.8
E:15.966667

Zagrzeb - więcej informacji