Anglia

Anglia w pigułce

Flaga Anglii
Oficjalna nazwa England (England)
Stolica
Londyn
Waluta
Funt szterling (GBP, £)
Język
angielski
Liczba ludności
53 012 500
Powierzchnia
130 395m2
Religia
anglikanizm
Ustrój
monarchia parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Anglii Hotele w Anglii

Komunikacja & środki lokomocji w Anglii

Z Polski do Anglii najłatwiej dostać się samolotem. Obecnie kilku przewoźników proponuje tanie loty, a dodatkowo często można trafić na promocje. Inną opcją jest dojazd autobusem, jednak zajmuje to około 24h.

Samochód
W Anglii obowiązuje ruch lewostronny. Tak jak w Polsce, zabroniona jest rozmowa przez telefon podczas prowadzenia pojazdu, a także obowiązkowe jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy to 0,8 promila. Dopuszczalne prędkości to 48 km/h w terenie zabudowanym, w niezabudowanym 96 km/h, a na autostradach 112 km/h (odległości w Anglii mierzone są w milach). Wszystkie drogi są w doskonałym stanie i nie są pobierane za nie opłaty.

Autobusy
Autobusy są najtańszą formą przemieszczania się. Lokalni przewoźnicy często oferują bilety regionalne. Autobusy dalekobieżne (tzw. coach) należą głównie do sieci National Express i łączą wielkie miasta.

Pociągi
Sieć kolejowa w Anglii jest bardzo dobrze rozwinięta, jednak dość droga. Jest jednak dobrą alternatywą jeśli nie mamy możliwości podróżowania autobusami.

Rowery
W wielu miejscach w kraju istnieje możliwość niedrogiego wynajęcia rowerów. System turystycznych dróg rowerowych jest w Anglii dobrze rozwinięty.

Metro
Zdecydowanie najlepszy sposób poruszania się po Londynie. Stacji jest wiele i często adresy podawane są od razu z nazwą najbliższej stacji.

Zgłoś błąd

Anglia w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa England (England)
Stolica
Londyn
Waluta
Funt szterling (GBP, £)
Język
angielski
Liczba ludności
53012500
Powierzchnia
1303952
Religia
anglikanizm
Ustrój
monarchia parlamentarna

Anglia - więcej informacji