Burundi

Burundi w pigułce

Flaga Burundi
Oficjalna nazwa Republika Burundi (rundi: Republika y'Uburundi; fr.: République du Burundi)
Stolica
Bużumbura
Waluta
frank burundyjski (BIF)
Język
rundi, francuski
Liczba ludności
10 557 259
Powierzchnia
27 830m2
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Burundi Hotele w Burundi

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Burundi

Zalecane szczepienia
Ze względu na położenie Burundi w strefie tropikalnej, występują w niej liczne zagrożenia zdrowotne. Podczas przekraczania granicy wymagany jest od nas dowód szczepienia przeciw żółtej febrze. Największym jednak zagrożeniem jest malaria, która występuje na całym terytorium kraju praktycznie o każdej porze roku. Koniecznie przed przyjazdem do Burundi należy zacząć zażywać leki przeciwmalaryczne, a także kontynuować ich zażywanie podczas pobytu oraz kilka tygodni po powrocie do domu.

Lekarstwa/kosmetyki do zabrania
Podczas wyprawy do Burundi warto zabrać ze sobą wspomniane leki na malarię, a także inne środki medyczne związane z miejscowymi chorobami. Ze względu na słabo zaopatrzone apteki, warto zabrać ze sobą niezbędne lekarstwa, które mogą się przydać w razie problemów. Dobrym rozwiązaniem jest także zabranie ze sobą środków odstraszających komary roznoszące różne choroby tropikalne.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Chociaż powoli Burundi po wielu wewnętrznych konfliktach powraca do normalności, podróżni powinni zachować szczególną ostrożność. Nadal w wielu miejscach działają aktywne grupy rebeliantów, które atakują siły rządowe i cywilów. Istnieją także liczne zagrożenia stwarzane przez pospolitych przestępców. Najrozsądniejszym posunięciem jest nie zabieranie ze sobą cennych przedmiotów, a także większej ilości gotówki. Należy unikać także podróżowania po zmroku, gdyż można się natknąć na grupy rebeliantów oraz nadgorliwych policjantów. W niektórych rejonach w nocy obowiązuje godzina policyjna.

Insekty
Ponieważ w głównej mierze za roznoszenie chorób tropikalnych odpowiedzialne są komary oraz muszki, dlatego warto zabezpieczyć się przed nimi specjalnymi preparatami. Ponadto koniecznie należy nosić ubrania z długim rękawem i nogawkami, a w nocy spać pod moskitierą.

Podróżowanie z dzieckiem
Burundi ze względu na klimat oraz zagrożenia związane z chorobami tropikalnymi nie jest zbyt bezpiecznym miejscem na wyjazd z małymi dziećmi.

Opieka medyczna
Opieka medyczna w Burundi stoi na bardzo niskim poziomie i ma ograniczony zasięg. Wątpliwość budzi zarówno stan higieny, jak i profesjonalizm świadczonych. Zarówno w szpitalach jak i aptekach spotyka się częste braki w środkach medycznych i sanitarnych. Zalecane jest wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zgłoś błąd

Burundi w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Burundi (rundi: Republika y'Uburundi; fr.: République du Burundi)
Stolica
Bużumbura
Waluta
frank burundyjski (BIF)
Język
rundi, francuski
Liczba ludności
10557259
Powierzchnia
278302
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Burundi - więcej informacji