Korea Północna

Korea Północna w pigułce

Flaga Korei Północnej
Oficjalna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (조선민주주의인민공화국)
Stolica
Pjongjang
Waluta
1 won północnokoreański = 100 czonów (KPW)
Język
koreański
Liczba ludności
22 757 275
Powierzchnia
120 540m2
Religia
ateizm, szamanizm, religie tradycyjne, chundogyo, buddyzm
Ustrój
Dżucze
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Korei Północnej Hotele w Korei Północnej

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Korei Północnej?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Korea Północna jest państwem położonym w Azji Wschodniej. Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna jest niezwykle pięknym krajem, atrakcyjnym dla turystów, jednakże całkowicie pod tym względem kontrolowanym przez państwo. Od zachodniej i wschodniej strony otacza ją morze. Jest to kraj, który nie jest chętnie odwiedzany przez turystów, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy trwa tam konflikt, a sama Korea nie jest bezpiecznym miejscem na odpoczynek. Najczęściej odwiedzają ją turyści z Chin, Japonii i Rosji.

Stolicą Korei Północnej jest Pjongjang, dawniej Phenian. Miasto to położone jest w zachodniej części kraju na nadmorskiej nizinie nad rzeką Taedong-gang. W Pjongjang znajduje się wiele atrakcji, które warto zobaczyć, a wśród nich między innymi największy na świecie Łuk Triumfalny o 4 metry wyższy, niż ten w Paryżu. Tam również jest mauzoleum Kim Ir Sena oraz jego ogromny pomnik umieszczony przez Muzeum Rewolucji Koreańskiej. Atrakcją turystyczną niewątpliwie jest również hotel w kształcie piramidy oraz Pomnik Dżucze mający blisko 170 metrów wysokości.

Niecałe 50 kilometrów od stolicy położone jest miasto Nampo. Na południowym wschodzie od centrum Nampo znajduje się wioska sportowa, gdzie znajduje się stadion, hala oraz kryta pływalnia. Jest to miejsce, gdzie rozgrywają się liczne zawody międzynarodowe. Aż trudno uwierzyć, że niegdyś była to niewielka wioska rybacka. Kolejnym miastem wartym odwiedzenia jest Kaesong wraz z licznymi zachowanymi tutaj zabytkami. W 918 roku wzniesiono tutaj pałac królewski otoczony murami obronnymi z 20 bramami. Niestety ten zabytek nie zachował się w całości, pozostała po nim jedynie Brama Południowa. Ponadto, ciekawym miejscem jest również most Sonjukkyo oraz Muzeum Koryo z ciekawymi eksponatami z czasów królestwa Koryo. Kierując się na północ od miasta możemy trafić na grobowiec króla Kongmina i jego żony położony wśród zalesionych wzgórz. Grobowiec ten powstał w drugiej połowie XIV wieku. Przed nim ustawione są kamienne rzeźby, które miały przedstawiać strażników.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Korea Północna - galeria zdjęć

Korea Północna w pigułce

Korea Północna
Oficjalna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (조선민주주의인민공화국)
Stolica
Pjongjang
Waluta
1 won północnokoreański = 100 czonów (KPW)
Język
koreański
Liczba ludności
22757275
Powierzchnia
1205402
Religia
ateizm, szamanizm, religie tradycyjne, chundogyo, buddyzm
Ustrój
Dżucze

Korea Północna - więcej informacji