Korea Południowa

Korea Południowa w pigułce

Flaga Korei Południowej
Oficjalna nazwa Republika Korei (대한민국, 大韓民國, Daehan Minguk)
Stolica
Seul
Waluta
1 won południowokoreański = 100 dzonów (KRW)
Język
koreański
Liczba ludności
50 948 272
Powierzchnia
99 720m2
Religia
chrześcijaństwo, protestantyzm, buddyzm, ateizm
Ustrój
demokratyczny
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Korei Południowej Hotele w Korei Południowej

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Korei Południowej

Zalecane szczepienia
Wszystkim udającym się w podróż do Korei Południowej zaleca się wykonanie standardowych szczepień ochronnych przeciwko tężcowi, błonicy, odrze, durowi brzusznemu, wirusowemu zapaleniu wątroby tupu A i B oraz dodatkowo przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu.
Co więcej, jeżeli turysta postanawia pozostać na terenie kraju dłużej niż 90 dni, musi posiadać razem ze sobą aktualne zaświadczenie, że nie jest nosicielem wirusa HIV.

Lekarstwa do zabrania
W Korei Południowej liczyć możemy na dostęp do wszystkich niezbędnych leków. Warto jednak zaopatrzyć się w zapas medykamentów, które przyjmujemy regularnie i ważne są dla utrzymania naszego zdrowia w odpowiedniej formie. W podróży zawsze warto zaopatrzyć się również w najbardziej podstawowe środki przeciwbólowe, czy też zapobiegające innym dolegliwościom.

Choroby zakaźne
Malaria – ryzyko jest niewielkie, występuje jedynie w północnej części kraju
Biegunka podróżnych – bardzo wysokie ryzyko
Oprócz tego istnieje ryzyko pojawienia się gorączek krwotocznych, filariozy i biegunek bakteryjnych. Uważać należy również podczas kontaktów seksualnych, od początku epidemii w 2000 roku odnotowano bowiem tysiące przypadków zakażeń HIV.

Zagrożenia i Niebezpieczeństwa
Korea Południowa to kraj, który w wielu przypadkach może okazać się nie tylko o wiele bezpieczniejszy dla ludzi, ale jednocześnie zdecydowanie przychylniej patrzący na obcokrajowców. Koreańczyków cechuje nie tylko gościnność, ale również chęć niesienia pomocy przyjezdnym gościom praktycznie na każdym kroku.
Oczywiście nie mówimy tutaj o obszarach stricte turystycznych, ale o mniejszych miasteczkach oraz prowincjach. Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań odnośnie samotnego zapuszczania się wieczorami w mniej popularne dzielnice miasta.
Zawsze warto jednak zachować ostrożność, na drobnych rabusiów oraz kieszonkowców trafimy bowiem w każdej części świata.

Insekty
Przebywając w Korei Południowej należy uważać szczególnie na tamtejsze gatunki komarów, które mogą przenosić choroby, wszelkiego rodzaju meszki, pchły i pluskwy oraz kilkucentymetrowe pluskwiaki. W terenach mocno zurbanizowanych nie powinniśmy mieć jednak z nimi większego problemu.

Podróżowanie z dziećmi
Brak jakichkolwiek przeciwwskazań

W razie choroby
Opieka zdrowotna w Korei Południowej stoi na naprawdę dobrym poziomie, również jeżeli chodzi o przychodnie publiczne. Jeżeli chcemy jednak mieć bezpośredni dostęp do wszystkich podstawowych świadczeń, warto wykupić sobie ubezpieczenie prywatne. Zazwyczaj koszt nie jest wysoki, a będziemy mogli uchronić się przed ewentualnymi, dodatkowymi opłatami za pobyt w szpitalu, czy też wizytę u lekarza specjalisty.

Zgłoś błąd

Korea Południowa w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Korei (대한민국, 大韓民國, Daehan Minguk)
Stolica
Seul
Waluta
1 won południowokoreański = 100 dzonów (KRW)
Język
koreański
Liczba ludności
50948272
Powierzchnia
997202
Religia
chrześcijaństwo, protestantyzm, buddyzm, ateizm
Ustrój
demokratyczny

Korea Południowa - więcej informacji