Mikronezja

Mikronezja w pigułce

Flaga Mikronezji
Oficjalna nazwa Sfederowane Stany Mikronezji (Micronesia)
Stolica
Palikir
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
angielski
Liczba ludności
106 487
Powierzchnia
702m2
Religia
protestantyzm, katolicyzm
Ustrój
republika federalna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Mikronezji Hotele w Mikronezji

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Mikronezji?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Niewielkie państwo zajmujące większą część wyspy Mikronezji, znajdującej się na Oceanie Spokojnym. W przeszłości kraj ten nie miał autonomii, został przez ONZ uznany za obszar podlegający Stanom Zjednoczonym, dopiero rok 1979 przyniósł Mikronezji ustalenie konstytucji i wyrywanie się z więzów ogromnego kraju.
Mikronezja tworzy Sfedrowne Stany Mikronezji, w których skład wchodzą cztery stany i są to: Chuuk, ze stolicą w Weno, Kosrae, Pohpei i Yap. Każdy z tych stanów podzielony jest również na mniejsze wsie, w których ogólna liczba ludności wynosi ponad tysiąc mieszkańców.
Taki podział Mikronezji wpływa na jej kulturę. Każdy ze stanów ma swoje odrębne tradycje, zasady, lecz możliwe jest zauważenie podobieństw między nimi, co związane jest z taką samą historią. Dlatego to święta narodowe, które Mikronezja obchodzi dwa razy w ciągu roku, w każdym z czterech stanów są obchodzone tak samo.
Nie tylko ze względu na kulturę możemy wyróżnić różnice dzielące mieszkańców Mikronezji. Cała populacja kraju w dużym stopniu zróżnicowana jest pod względem religijnym. Na terenie państwa możemy spotkać wyznawców protestantyzmu, których jest najwięcej, aż 45 %, równie wielu katolików, ich odsetek jest mniejszy o jedyne 4 procent. Innymi religiami wyznawanymi na terenie Mikronezji są: Animizm, Mormoni, Bahaizm, Buddyzm oraz Świadkowie Jehowy.
Wyspy Mikronezji posiadają wiele naturalnych złóż mineralnych, które stają się idealnym nawozem, przez co w tym kraju bardzo dobrze rozwinięte jest rolnictwo, dodatkowo zasila ono w połowie gospodarkę państwa. Drugą świetnie rozwiniętą gałęzią przemysłu jest rybołówstwo.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Mikronezja - galeria zdjęć

Mikronezja w pigułce

Mikronezja
Oficjalna nazwa Sfederowane Stany Mikronezji (Micronesia)
Stolica
Palikir
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
angielski
Liczba ludności
106487
Powierzchnia
7022
Religia
protestantyzm, katolicyzm
Ustrój
republika federalna

Mikronezja - więcej informacji