Mozambik

Mozambik w pigułce

Flaga Mozambiku
Oficjalna nazwa Republika Mozambiku (Moçambique, República de Moçambique)
Stolica
Maputo
Waluta
metical (MZM)
Język
portugalski
Liczba ludności
22 894 000
Powierzchnia
801 590m2
Religia
dominujące: chrześcijaństwo (56,1%), islam (17,9%)
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Mozambiku Hotele w Mozambiku

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Mozambiku?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Mozambik jest państwem położonym w południowo-wschodniej części Afryki. Najbliższymi jego sąsiadami jest RPA, Suazi, Tanzania, Malawi, Zimbabwe i Zambia. Maputo to miasto będące stolicą Mozambiku. Zwiedzając miasto nie można przeoczyć Natural History Museum, które zostało wybudowane z piaskowca w portugalskim gotyku, fortecy będącej najstarszą w mieście atrakcją turystyczną i pochodzącej z XIX wieku, Narodowego Muzeum Sztuki, przepięknego ogrodu botanicznego, jak również stacji kolejowej, która została zaprojektowana przez samego Eiffela.

Nie ulega wątpliwości, iż Mozambik jest jednym z najbiedniejszych krajów afrykańskich, a mimo tego chętnie przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata. Bardzo długa linia brzegowa, piękne wyspy i czyste plaże sprawiają, że jest to wręcz wymarzone miejsce na wakacyjny urlop i to nie tylko dla odpoczynku, ale również dla aktywnego spędzenia tego czasu, na przykład na nurkowaniu.

W części centralnej wybrzeża Mozambiku położone jest miasto Vilankulo, a niewiele dalej znajduje się Archipelag Bazaruto. Jest to sześć wysp: Shell, Bazaruto, Benguerra, Bangue, Santa Carolina i Magarugue, które każdy turysta powinien odwiedzić. Niewątpliwie największą atrakcją okolicy są rafy koralowe, a także ciepła, błękitna woda dochodząca nawet do blisko 30 stopni Celsjusza oraz egzotyczne gatunki ryb, których nigdzie indziej nie zobaczymy. Jest to zatem wymarzone miejsce do nurkowania, a najlepszą porą do oglądania podwodnego świata jest okres pomiędzy kwietniem a grudniem. Po piaszczystych plażach można jeździć konno, wybrać się na wędrówkę pieszą w głąb lądu, a nawet z wydm podziwiać stada pelikanów i flamingów. W kilku innych miejscowościach Mozambiku również czekają na turystów atrakcje, jak Muzeum Etnograficzne w Namula, most na rzece Licungo w Mocuba, piękna plaża i rafy koralowe w Pomba czy też niewielka wioska rybacka Paquitequete z plażą i gajem palmowym. Mozambik niewątpliwie słynie ze swojego wybrzeża i wysp na Oceanie Indyjskim. Te miejsca są bowiem najbardziej atrakcyjne dla licznych turystów odwiedzających ten afrykański kraj.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Mozambik - galeria zdjęć

Mozambik w pigułce

Mozambik
Oficjalna nazwa Republika Mozambiku (Moçambique, República de Moçambique)
Stolica
Maputo
Waluta
metical (MZM)
Język
portugalski
Liczba ludności
22894000
Powierzchnia
8015902
Religia
dominujące: chrześcijaństwo (56,1%), islam (17,9%)
Ustrój
republika

Mozambik - więcej informacji