Palau

Palau w pigułce

Flaga Palau
Oficjalna nazwa Republika Palau (ang. Republic of Palau, palau Belau, Beluu era Belau)
Stolica
Ngerulmud
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
palau, angielski, japoński
Liczba ludności
21 032
Powierzchnia
508m2
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Palau Hotele w Palau

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Palau?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Jest to wyspiarskie państwo samorządowe stowarzyszone z USA, leżące na Ocenie Spokojnym. Położone jest na obszarze Oceanii i Mikronezji. Liczy 1519 m linii brzegowej. Obejmuje część archipelagu Karolinów i cztery wyspy koralowe Sonsorol, Merir, Pulo Anna i Tobi oraz ponad 250 wysp atolu Helen.

Wyspy należące do Palau odkrył w 1543 roku R. L. de Villalobosa. Do 1899 roku były w rękach Hiszpanów, a następnie Niemców. Od 1914 roku należały do Japończyków, by od 1944 roku zostać zajęte przez USA. Od 1947 do 1994 roku stanowiły terytorium powiernicze ONZ. W 1978 roku pod nazwą Belau stało się oddzielnym państwem. W 1981 kraj przyjął konstytucję Palau. W 1982 roku zawarto umowę o wolnym stowarzyszeniu z USA (ratyfikowana w 1993 roku). Jako niepodległe państwo stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej istnieje od 1994 roku.

Palau składa się z ponad 250 wysp, z których największe to Babeldaob i Koror. Kraj dzieli się na 16 stanów: Aimeliik, Airai, Angaur, Hatohobei, Kayangel, Koror, Melekeok, Ngaraard, Ngarchelong, Ngardmau, Ngatpang, Ngchesar, Ngaremlengui, Ngiwal, Peleliu oraz Sonsorol.

Będąc tutaj warto zobaczyć Ngerulmud – nową stolicę tego państwa, znajdującą się w stanie Melekeok na wyspie Babeldaob. Popularnym celem wielu turystów jest także Koror – dawna stolica i zarazem największe miasto w kraju. Znajduje się tu wszystko, czego potrzebują podróżnicy; od restauracji, przez sklepy, aż po hotele.

Na świecie Republika Palau znana jest przede wszystkim z nurkowania. Najbardziej znanym miejscem, do którego udają się osoby pragnące zanurkować jest słynące z rekinów Blue Corner. Popularnością cieszą się również German Channel, Ulong Channel i Blue Holes.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Palau - galeria zdjęć

Palau w pigułce

Palau
Oficjalna nazwa Republika Palau (ang. Republic of Palau, palau Belau, Beluu era Belau)
Stolica
Ngerulmud
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
palau, angielski, japoński
Liczba ludności
21032
Powierzchnia
5082
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Palau - więcej informacji