Rwanda

Rwanda w pigułce

Flaga Rwandy
Oficjalna nazwa Republika Rwandy (Repubulika y'u Rwanda, Republic of Rwanda, République du Rwanda)
Stolica
Kigali
Waluta
frank rwandyjski (RWF)
Język
ruanda-rundi, angielski, francuski
Liczba ludności
10 412 826
Powierzchnia
26 338m2
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Rwandy Hotele w Rwandzie

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Rwandzie?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Rwanda jest to państwo położone w środkowo-wschodniej części Afryki. Od strony zachodniej graniczy ona z Demokratyczną Republiką Konga, od strony wschodniej z Tanzanią, od strony północnej z Ugandą, a od południowej z Burundi.

Rwanda często nazywana jest krajem tysiąca wzgórz ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu w całym kraju. Rwanda to także jeden z tych krajów afrykańskich, który jest najbardziej zaludniony. Na terenie Rwandy znajdują się trzy parki narodowe: Narodowy Park Wulkanów, w którym żyją goryle górskie zagrożone wyginięciem, Narodowy Park Lasu Nyungwe oraz Narodowy Park Akagera. W północno-zachodniej części kraju znajdują się wysokie góry wulkaniczne Wirunga z najwyższym szczytem Rwandy Karisimbi, który wznosi się na 4507 metrów n.p.m. Pozostała część kraju pokryta jest sawannami, a panujący tutaj klimat jest ciepły i bardzo zdrowy. Rwanda posiada również jedno z najpiękniejszych jezior w Afryce – jezioro Kiwu. W pobliżu jeziora położone jest miasto Giseny, będące jednocześnie ośrodkiem turystycznym. Stąd do granicy z Demokratyczną Republiką Konga jest dwa kilometry. Granicę można przekraczać między godziną 7 a 19.

Kigali to stolica Rwandy, w której mieszka ponad 360 tysięcy mieszkańców. Jest to również największe miasto w całym państwie i znajduje się w centralnym jego punkcie. Często odwiedzanym przez turystów miastem jest również Ruhengeri, gdzie można spotkać goryle górskie zamieszkujące okolice miasta. Kibuye to miasto położone nad jeziorem Kiwu, które posiada najpiękniejszą linię brzegową. Stąd również można podziwiać widoki na jezioro. Niedaleko Hôme St Jean znajduje się miejsce upamiętniające ludobójstwo z 1994 roku. W pobliżu miasta znajdują się również warte odwiedzenia Wodospady Ndaba oraz Rezerwat Leśny Nyungwe. W Butare znajduje się Muzeum Narodowe oraz Uniwersytet.

Rwanda najczęściej odwiedzana jest przez turystów z Francji oraz z Belgii, jak również z pobliskich państw afrykańskich. Z całą pewnością największymi atrakcjami kraju są piękne krajobrazy, jeziora i góry.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Rwanda - galeria zdjęć

Rwanda w pigułce

Rwanda
Oficjalna nazwa Republika Rwandy (Repubulika y'u Rwanda, Republic of Rwanda, République du Rwanda)
Stolica
Kigali
Waluta
frank rwandyjski (RWF)
Język
ruanda-rundi, angielski, francuski
Liczba ludności
10412826
Powierzchnia
263382
Religia
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Rwanda - więcej informacji