Suazi

Suazi w pigułce

Flaga Suazi
Oficjalna nazwa Królestwo Suazi (Ngwane, Swaziland, Królestwo Suazi - Umbuso we Swatini, Kingdom of Swaziland)
Stolica
Mbabane
Waluta
lilangeni (SZL)
Język
suazi, angielski
Liczba ludności
1 138 227
Powierzchnia
17 363m2
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Suazi Hotele w Suazi

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Suazi?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Suazi jest stosunkowo niewielkim państwem położonym w południowej części kontynentu afrykańskiego. Znajduje się ono na wschodnich stokach Gór Smoczych. Suazi graniczy z Republiką Południowej Afryki oraz Mozambikiem.

Na granicy kraju z Mozambikiem rozciągają się pasma gór, na wschodzie kraju znajdują się sawanny, a na północnym zachodzie są lasy deszczowe. Dlatego też Suazi jest bardzo atrakcyjne dla turystów, którzy coraz chętniej ten kraj odwiedzają.

Rdzenni mieszkańcy pochodzą z ludu Bantu. Na terenie kraju znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Mkhaya Game Reserve i Malolotja Nature Reserve. Przemierzając je można spotkać wiele zwierząt dziko żyjących, jak lwy, lamparty, antylopy, żyrafy czy czarne nosorożce.

Stolicą Suazi jest Mbabane – niewielkie miasto z Cultural Village położonym na terenie rezerwatu przyrody. Jest to wioska wybudowana u stóp Skały Straceń, w której znajduje się kilkanaście chat, zagrody dla zwierząt, a nawet płoty wykonane z trzciny. Zwiedzając tę wioskę mamy wrażenie, jakbyśmy cofnęli się do początków XIX wieku. Hlane Royal National Park to miejsce, które warte jest odwiedzenia. Można tutaj spotkać lwy, nosorożce, słonie, a nawet lamparty i niebieskie gnu. W celu podróżowania po parku i podziwiania pięknej dzikiej natury należy wynająć samochód, który pozwoli bezpiecznie odbyć safari.

W Suazi nie znajdziemy typowych atrakcji turystycznych czy też zabytków, jednakże rozciągające się krajobrazy sprawiają, że jest to coraz bardziej atrakcyjne turystycznie miejsce. Lobamba to niewielka miejscowość położona kilkanaście kilometrów w kierunku wschodnim od stolicy Suazi. W samym sercu Niebiańskiej Doliny znajdują się pałace rodziny królewskiej. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się obchody uroczystości Tańca Trzcin i Incwali. Taniec Trzcin wykonywany jest przez wszystkie niezamężne dziewczęta, które na przełomie sierpnia i września udają się do Niebiańskiej Doliny, aby przed królem odtańczyć swój taniec. Po drodze zbierają one trzciny, którymi następnie naprawiają dom Królowej Matki.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Suazi - galeria zdjęć

Suazi w pigułce

Suazi
Oficjalna nazwa Królestwo Suazi (Ngwane, Swaziland, Królestwo Suazi - Umbuso we Swatini, Kingdom of Swaziland)
Stolica
Mbabane
Waluta
lilangeni (SZL)
Język
suazi, angielski
Liczba ludności
1138227
Powierzchnia
173632
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Suazi - więcej informacji