Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago w pigułce

Flaga Trynidadu i Tobago
Oficjalna nazwa (Trinidad and Tobago, Republic of Trinidad and Tobago)
Stolica
Port of Spain
Waluta
dolar Trynidadu i Tobago (TTD)
Język
angielski
Liczba ludności
1 229 000
Powierzchnia
5 128m2
Religia
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Trynidadu i Tobago Hotele w Trynidadzie i Tobago

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Trynidadzie i Tobago

Szczepienia
Nie ma wymogu dokonywania jakichkolwiek szczepień. Jeżeli jednak zamierza się spędzić na Trynidadzie i Tobago więcej czasu, przede wszystkim podróżując i mając kontakt z lokalną ludnością, warto jest rozważyć wykonanie szczepień przeciwko dendze i malarii. Zaleca się także szczepienia przeciwko tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.

Lekarstwa do zabrania
Należy pamiętać o zabraniu lekarstw przyjmowanych codziennie zgodnie z zaleceniami lekarza. Mogą także przydać się wszelkiego rodzaju środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i oczyszczające, a także apteczka pierwszej pomocy, w której powinny znaleźć się między innymi: woda utleniona, bandaż, plastry i inne elementy opatrunkowe.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Trynidad i Tobago to kraj ze stosunkowo niskim poziomem występowania jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji. Warto jednak wystrzegać się ciemnych miejsc i samotnego spacerowania po zmierzchu, które zwiększają ryzyko zostania napadniętym. Zaleca się także zachowanie szczególnej uwagi podczas robienia zakupów, przede wszystkim w miejscach typowo turystycznych, ponieważ łatwo jest stać się ofiarą kradzieży. Miejscem, w którym szczególnie często dochodzi do rabunków, jest Port-of-Spain na Trynidadzie.

Ważne jest także dokładne ustalenie ceny przed dokonaniem zakupu. W innym przypadku sprzedawcy na pewno będą chcieli zawyżyć cenę – czasami nawet mogą podać kilkanaście razy wyższą.

Na Trynidadzie i Tobago bardzo często można także natrafić na niebezpieczne zwierzęta. Przede wszystkim należy uważać na jadowite węże oraz na jeżowce znajdujące się w wodzie, które mogą przysporzyć licznych problemów nawet na kilka kolejnych dni.

Insekty
Na wyspach Trynidad i Tobago insekty nie stanowią większego problemu. Ciekawym widokiem mogą być roje świetlików, liczące nawet kilka tysięcy przedstawicieli, fruwających wokół drzew i krzewów. Nie ma jednak powodu do tego, aby bać się ich.

Podróżowanie z dziećmi
Podróżowanie z dziećmi po Trynidadzie i Tobago jest stosunkowo bezpieczne. Ze względu na tropikalny klimat warto jednak uważać, aby dziecko nie nabawiło się jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

W razie choroby
Uzyskanie pomocy lekarskiej jest dość łatwe i nie wymaga zbyt wielu procedur. Skorzystać można z usług medycznych zarówno płatnych, jak i darmowych. Za wizytę u lekarza płaci się od 120 do nawet 600 złotych, co zależy od działań podejmowanych przez lekarza oraz od wykorzystywanych przez niego środków. Wizyta w szpitalu jest natomiast o wiele droższa i może wynieść nawet 1000 złotych.

Zgłoś błąd

Trynidad i Tobago w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa (Trinidad and Tobago, Republic of Trinidad and Tobago)
Stolica
Port of Spain
Waluta
dolar Trynidadu i Tobago (TTD)
Język
angielski
Liczba ludności
1229000
Powierzchnia
51282
Religia
Ustrój
republika

Trynidad i Tobago - więcej informacji