Zimbabwe

Zimbabwe w pigułce

Flaga Zimbabwe
Oficjalna nazwa Republika Zimbabwe (Republic of Zimbabwe)
Stolica
Harare
Waluta
różne waluty
Język
angielski
Liczba ludności
12 973 606
Powierzchnia
390 580m2
Religia
dominujące: protestantyzm, animizm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Zimbabwe Hotele w Zimbabwe

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Zimbabwe?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Zimbabwe to państwo, które położone jest w południowej części kontynentu afrykańskiego. Sąsiadami kraju są Mozambik, Botswana, Zambia oraz Republika Południowej Afryki. Ukształtowanie terenu niemalże całego Zimbabwe jest wyżynne, a najwyższym szczytem kraju jest Inyangani sięgające 2593 metrów n.p.m.

Na południu kraju oraz w dolinie rzeki Zambezi znajdują się suche sawanny, natomiast góry porośnięte są wiecznie zielonymi, widnymi lasami tropikalnymi. Na terenie Zimbabwe znajduje się aż kilkanaście parków narodowych, w których można oglądać dziko żyjące zwierzęta, a w jednym z nich nawet spacerować z dzikimi kotami i bawić się z ich maleńkim potomstwem.

Bez wątpienia największą atrakcją turystyczną w tym kraju są Wodospady Wiktorii. To one co roku przyciągają najwięcej turystów, którzy pragną zobaczyć na własne oczy ten piękny, naturalny cud świata. Wodospady Wiktorii mają aż 111 metrów wysokości i prawie 2 kilometry szerokości. Nad wodospadem zawsze unoszą się kropelki wody oraz pary wodnej, które w promieniach słońca migocą tysiącami kolorów, niczym niekończąca się różnobarwna tęcza.

Około 25 kilometrów od miasta Masvingo znajdują się kamienne ruiny zwane Wielkim Zimbabwe. Jest to również warta zobaczenia atrakcja turystyczna, która aż trudno uwierzyć, była budowana z doskonale dopasowanych do siebie granitowych kostek, bez użycia żadnej zaprawy. Obiekt ten został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W mieście Bulawayo mieści się Muzeum Kolei oraz Natural History Museum, które zgromadziło blisko 75 000 eksponatów ssaków, a także wiele innych, ciekawych dla przybywających tutaj turystów.

Zimbabwe słynie z parków narodowych, a najbardziej popularnym z nich jest Park Narodowy Matobo. Znajduje się tam wiele ogromnych kamieni, które do dziś stanowią dla nas wielką tajemnicę. Poustawiane jak gdyby w pewnym porządku, a jednak nie mówią nam nic konkretnego. Tylko od naszej wyobraźni zależy to, co nam swoim kształtem przypominają. Na terenie tego parku można spotkać białe nosorożce, elandy, żyrafy, szabliste antylopy oraz zebry. W pobliskich jaskiniach można również obejrzeć malowidła naskalne wykonane przez buszmenów.

Dla amatorów wodnych atrakcji polecany jest szczególnie rafting na rzece Zambezi – to niezwykle dziki spływ kajakowy, który niewątpliwie dostarcza wielu niezapomnianych emocji.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Zimbabwe - galeria zdjęć

Zimbabwe w pigułce

Zimbabwe
Oficjalna nazwa Republika Zimbabwe (Republic of Zimbabwe)
Stolica
Harare
Waluta
różne waluty
Język
angielski
Liczba ludności
12973606
Powierzchnia
3905802
Religia
dominujące: protestantyzm, animizm
Ustrój
republika

Zimbabwe - więcej informacji