Karaiby

Karaiby w pigułce

Flaga
Oficjalna nazwa ()
Stolica
Waluta
Język
Liczba ludności
0
Powierzchnia
0m2
Religia
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki na Karaiby Hotele na Karaibach

Co warto zobaczyć w Karaibach?

Bez wątpienia Karaiby to prawdziwy raj na ziemi. Można się tam rozkoszować piaszczystymi plażami, krystalicznie czystą wodą, palmami, znakomitą kuchnią i świeżymi owocami. Jest to niezwykle zróżnicowany region, gdzie obok piaszczystych plaż, można podziwiać lasy tropikalne, czyny wulkan, równiny i doliny, a także niezliczoną ilość różnych gatunków roślin i zwierząt, w szczególności liczne gatunki egzotycznych ptaków. Ten region znajdujący się między dwiema kontynentalnymi Amerykami, a swą nazwę zawdzięcza plemionom Indian
Caraïbes, którzy setki lat temu zamieszkiwali część z wysp całego archipelagu. Terytorium archipelagu zajmuje powierzchnię około 255 tys. km², zamieszkiwaną przez przeszło 40 milionów osób. W skład wysp wchodzą takie państwa i terytoria zależne, jak:
Bahamy, Barbados, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Trynidad i Tobago, Antyle Holenderskie, Kajmany, Portoryko.
Zdecydowanie jest w czym wybierać, a ponadto na każdej z wysp można cieszyć się słoneczną pogodą przez wiele miesięcy. Należy być jednak bardzo ostrożnym w okresie czerwca do listopada, gdyż jest to czas częstych huraganów i tajfunów, które mogą nawiedzać wyspy.
Karaiby to specyficzne miejsce, gdzie dominuje muzyka, śpiew i zabawa. Na ulicach organizowane są spontaniczne zabawy, do których nieraz warto się przyłączyć.
Oprócz typowego wylegiwania się na plaży, warto postawić na aktywny wypoczynek, w tym także na zwiedzanie licznych cudów natury.

Zgłoś błąd

Mapa Karaibów

Karaiby - galeria zdjęć

Karaiby w pigułce

Flaga
Oficjalna nazwa ()
Stolica
Waluta
Język
Liczba ludności
0
Powierzchnia
0m2
Religia
Ustrój