Mykonos

Grecja w pigułce

Flaga Grecji
Oficjalna nazwa Republika Grecka (gr. Ελλάδα Elláda, Ελλnνική Δημοκρατία, Ellinikí Dhimokratía)
Stolica
Ateny
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
grecki
Liczba ludności
10 787 690
Powierzchnia
131 957m2
Religia
Prawosławie
Ustrój
demokracja
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Mykonos Hotele w Mykonos

Co warto zobaczyć w Mykonos?

Kiedy myślimy o wypoczynku w Grecji zwykle staje nam przed oczami obrazek przedstawiający błękitne morze, wznoszące się nad nim skaliste wybrzeże, stojące na pochyłym terenie białe domki nakryte czerwonymi dachami oraz górujące nad tym wszystkim błękitne kopuły kościołów. Taką wizję oddaje znakomicie wyspa Mykonos będąca jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Grecji.
Mykonos leży na Morzu Egejskim, w archipelagu Cyklad. Ma powierzchnię nieco ponad 100 kilometrów kwadratowych i na stałe mieszka tu niecałe 10 000 osób. W sezonie turystycznym liczba mieszkańców wzrasta wielokrotnie. Przybywają tu turyści z całej Europy a także z innych zakątków świata by rozkoszować się kąpielami słonecznymi i morskimi oraz wspaniałymi widokami.
Mykonos zamieszkana była już około 5000 lat temu. Znaleziono tu także liczne przedmioty z okresu jońskiego czyli z około IX wieku przed naszą era. Te cenne zabytki oglądać dziś można w Muzeum Archeologicznym w stolicy wyspy.
Głównymi magnesami przyciągającymi turystów na Mykonos są piękne piaszczyste plaże z doskonałym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. Wybrzeże słynie także z dyskotek, barów, klubów i knajpek, gdzie zabawa trwa zawsze do białego rana. Tak bogata oferta rozrywkowa pozwala na beztroskie spędzenie urlopu.
Po godzinach spędzonych na plaży, w morzu czy hotelowym basenie warto wybrać się na wycieczkę po wyspie. A jest tu co oglądać. Najważniejsze zabytki skupiają się w jej stolicy, także noszącej nazwę Mykonos. To miasteczko urokliwie położone nad skalistym brzegu doskonale oddaje wyobrażenia o Grecji. Wąskie uliczki, białe domki ozdobione kwitnącymi kwiatami i krzewami, błękitne kopuły kościołów sprawiają, że można się tu poczuć jak wrzuconym w wakacyjną pocztówkę. Na szczególną uwagę zasługuje Mała Wenecja, dzielnica której domy zbudowane są na wodzie.
Podróżując po wyspie nie można także pominąć stojącej na jej północnym cyplu latarni morskiej Armenistis oraz zespołu XVI wiecznych wiatraków wznoszących się na wybrzeżu. W podróży na pewno towarzyszyć nam będą pelikany, które są symbolem Mykonos. Oswojone, nie boją się podchodzić do ludzi i czekają na rzucony w ich stronę smakołyk.

Zgłoś błąd

Mapa Mykonos

Mykonos - galeria zdjęć

Grecja w pigułce

Flaga Grecji
Oficjalna nazwa Republika Grecka (gr. Ελλάδα Elláda, Ελλnνική Δημοκρατία, Ellinikí Dhimokratía)
Stolica
Ateny
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
grecki
Liczba ludności
10 787 690
Powierzchnia
131 957m2
Religia
Prawosławie
Ustrój
demokracja