Thasos

Grecja w pigułce

Flaga Grecji
Oficjalna nazwa Republika Grecka (gr. Ελλάδα Elláda, Ελλnνική Δημοκρατία, Ellinikí Dhimokratía)
Stolica
Ateny
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
grecki
Liczba ludności
10 787 690
Powierzchnia
131 957m2
Religia
Prawosławie
Ustrój
demokracja
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Thassos Hotele w Thassos

Co warto zobaczyć w Thassos?

Zielony Diament Morza Egejskiego, Szmaragdowa Wyspa – to tylko niektóre nazwy, które opisują jedno i to samo miejsce, czyli grecką wyspę Thassos. Jest ona bowiem kwintesencją wszystkiego, co może zaoferować Grecja. Intensywnie niebieskie morze, piaszczyste plaże, gaje oliwne, mieszane lasy i podwodne jaskinie sprawiają, że zaledwie 390 kilometrów kwadratowych potrafi zagwarantować masę możliwości spędzania wolnego czasu oraz niezliczoną liczbę oszałamiających widoków.

Wyspa Thassos jest dziewiątą pod względem powierzchni grecką wyspą. Dotarcie na nią zajmuje trochę czasu, ponieważ nie posiada ona żadnego lotniska. Jedynym racjonalnym sposobem okazuje się skorzystanie z zalet transportu wodnego. Z łatwością można na nią dotrzeć z dwóch greckich miast, jakimi są Kawala oraz Keramoti. Podróż promem, który w sezonie letnim kursuje praktycznie co pół godziny, nie powinna zająć więcej czasu niż 45 minut. Już sam rejs jest warty polecenia – otaczająca lazurowa woda, przez którą można podziwiać idealnie płaskie i piaszczyste dno morskie, szczególnie w porze letniej, w towarzystwie niewielkiego wiatru, sprawia, że można poczuć się jak w raju.

Starożytna stolica wyspy, Limenas, jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów pragnących zapoznać się ze starożytnymi wykopaliskami. Inne miasta, jak na przykład Limenaria czy Makrimmos, również potrafią zagwarantować wiele atrakcji, zarówno dla osób poszukujących odpowiedniego miejsca do odpoczynku na plaży, jak i dla turystów nastawionych przede wszystkim na zwiedzanie.

Oprócz niezliczonych zalet turystycznych, Thassos jest także ważnym punktem pod względem rozwijającej się greckiej gospodarki. Pomarańcze, mandarynki czy brzoskwinie prosto z gałęzi smakują zdecydowanie lepiej niż te kupione w sklepie i dodatkowo podkreślają charakter wyspy. Jej znakiem szczególnym są także drzewa oliwne zauważalne na każdym kroku, których owoce posiadają ogromne znaczenie dla greckiej gospodarki i stanowią jeden z podstawowych składników potraw kuchni tego kraju.

Zgłoś błąd

Mapa Thassos

Thasos - galeria zdjęć

Grecja w pigułce

Flaga Grecji
Oficjalna nazwa Republika Grecka (gr. Ελλάδα Elláda, Ελλnνική Δημοκρατία, Ellinikí Dhimokratía)
Stolica
Ateny
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
grecki
Liczba ludności
10 787 690
Powierzchnia
131 957m2
Religia
Prawosławie
Ustrój
demokracja