Województwo lubuskie

Polska w pigułce

Flaga Polski
Oficjalna nazwa Rzeczpospolita Polska (Polska)
Stolica
Warszawa
Waluta
złoty (PLN, zł)
Język
polski
Liczba ludności
38 538 447
Powierzchnia
312 679m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
demokracja parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Województwa lubuskiego Hotele w Województwie lubuskim

Co warto zobaczyć w Województwie lubuskim?

Województwo lubuskie, położone w zachodniej części Polski, znane jest z tego, że jest najbardziej zalesionym terenem naszego kraju – lesistość szacuje się na 49%. Te warunki naturalne w dużej decydują o turystycznej charakterystyce obszaru – piękne krajobrazy, liczne doliny i wzniesienia oraz jeziora o bogatej faunie i florze co roku przyciągają jak magnes wielu turystów. Innych urzekają skrywane w ich dziczy zabytki: bunkry z okresów I i II Wojny Światowej, piękne dwory i tajemnicze zamki. Ziemia Lubuska jest doskonałym miejscem do wypoczynku, zwłaszcza dla amatorów pieszych wędrówek, plażowania, różnego rodzaju sportów wodnych i zbierania grzybów, których nie brak w tutejszych lasach.

W województwie lubuskim znajduje się najmłodszy polski park narodowy, „Ujście Warty”, zlokalizowany w miejscu, gdzie Warta uchodzi do innej, wielkiej rzeki, Odry. Park ten jest naturalnym siedliskiem wielu, często rzadkich, gatunków ptactwa wodnego i błotnego, m.in. perkozów, rybitw, kormoranów, gęsi tybetańskich czy czapli. Atrakcją, nie tylko dla ornitologów, będzie wytyczona w parku ścieżka przyrodnicza o nazwie „Ptasim szlakiem”. Miłośnicy wędkarstwa, nawet amatorzy, mogą z kolei legalnie łowić ryby.

Dwa największe miasta lubuskiego, będące jednocześnie siedzibą władz województwa, to Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra, chętnie odwiedzane są przez turystów ze względu na wiele zabytków architektury. Zielona Góra słynie również z uprawy winorośli i produkcji wina. W Muzeum Ziemi Lubuskiej zwiedzić można również jedyny w Polsce dział winiarski, traktujący o wielu ciekawostkach związanych z produkcją trunku.

Ziemia Lubuska jest krainą ciągle jeszcze nie do końca odkrytą i nieco zapomnianą przez turystów. Mimo to, warto ją odwiedzić, by przekonać się, że atrakcji nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zgłoś błąd

Mapa Województwa lubuskiego

Miasta w Województwie lubuskim

Atrakcje turystyczne i zabytki w Województwie lubuskim

Przystanek Woodstock

Festiwal muzyczny, cieszący się swoją popularnością szczególnie wśród osób...
Przystanek Woodstock

Województwo lubuskie - galeria zdjęć

Polska w pigułce

Flaga Polski
Oficjalna nazwa Rzeczpospolita Polska (Polska)
Stolica
Warszawa
Waluta
złoty (PLN, zł)
Język
polski
Liczba ludności
38 538 447
Powierzchnia
312 679m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
demokracja parlamentarna