Afrykarium we Wrocławiu

Wrocław w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
631377
Powierzchnia
293 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 71
Współrzędne
N:51.11
E:17.022222
Herb
Herb Wrocławia

Afrykarium we Wrocławiu - opis atrakcji

Afrykarium jest częścią wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Jest to unikalny w skali Polski i Europy pawilon, w którym prezentowana jest różnorodność ekosystemów Afryki. Hasło przewodnie obiektu to „Życiodajne wody Afryki”, a poszczególne jego części prezentują 5 stref roślinnych i zoologicznych Czarnego Lądu. Są to Morze Czerwone, Afryka Wschodnia, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów oraz tropikalna dżungla znad rzeki Kongo.

Strefy są od siebie oddzielone, a przechodzący przez nie zwiedzający ma możliwość poznania nie tylko mieszkańców i roślin danego terenu, ale także jego klimatu. Za pomocą nowoczesnych urządzeń odtworzono tu temperaturę i wilgotność charakterystyczne dla różnych rejonów Afryki.

Atrakcją Afrykarium jest podwodny tunel zbudowany pod zbiornikiem strefy Kanału Mozambickiego. Przechodzący tędy zwiedzający otoczeni są z trzech stron przez wodę oraz pływające w niej ryby i inne zwierzęta. Bardzo dużą popularnością cieszy się też zewnętrzny basen, w którym żyją pingwiny, foki i hipopotamy.

Zgłoś błąd

Afrykarium we Wrocławiu - galeria zdjęć

Afrykarium we Wrocławiu na mapie

Afrykarium we Wrocławiu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Afrykarium we Wrocławiu

Więcej informacji