Ateńska Triada

Ateny w pigułce

Kraj
Ateńska Triada
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Ateńska Triada - opis atrakcji

Ateńska Triada lub Ateńska Trylogia to trzy neoklasycystyczne budynki znajdujące się w pobliżu placu Syntagma. Są to siedziby Akademii Ateńskiej, Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej. Wzniesione w XIX w. uważane są za jedne z najlepszych przykładów architektury neoklasycystycznej.
Za najpiękniejszy z budynków Ateńskiej Triady uważana jest Akademia Ateńska. Mówi się, że to najpiękniejszy neoklasycystyczny gmach na świecie. Jego budowę rozpoczęto w połowie XIX w. Front zdobią ogromne schody oraz tympanon z rzeźbami. Wewnątrz Akademii dla zwiedzających udostępniana jest Sala Plenarna, której ściany pokryte są freskami Christiana Griepenkerla prezentującymi sceny z Mitu o Prometeuszu.
Znajdujące się po sąsiedzku budynki Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej niewiele ustępują Akademii pod względem estetyki i monumentalności. Na fasadzie Uniwersytetu zobaczyć można malowidło przedstawiające starożytnych naukowców i myślicieli greckich, z kolei śnieżnobiały, marmurowy gmach Biblioteki z doryckimi kolumnami wspaniale prezentuje się w słoneczne dni.

Zgłoś błąd

Ateńska Triada - galeria zdjęć

Ateńska Triada na mapie

Ateńska Triada cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Ateńska Triada

Regiony w pobliżu Ateńska Triada

Więcej informacji