Baseny Mineralne Solec Zdrój

Baseny Mineralne Solec Zdrój w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Baseny Mineralne Solec Zdrój - opis atrakcji

Baseny Mineralne Solec Zdrój są częścią kompleksu sanatoryjno- rehabilitacyjnego i służą zarówno rekreacji, jak i zabiegom leczniczym. Wykorzystywana jest tu wysoce zmineralizowana woda termalna, której źródła są podstawą funkcjonowania uzdrowiska Solec- Zdrój.

Bijąca w Solcu- Zdroju ciepła solanka siarczkowa jest najsilniejszą tego typu wodą na świecie. Zawiera ok. 900 mg związków siarki na każdy litr wody. W wodzie ujętej w źródle Malina występują także związki bromu, jodu i boru. Woda ta ma działanie antyzapalne, przeciwbólowe, regeneracyjne dla chrząstek stawowych i połączeń kolagenowych. Wspomaga też detoksykacje organizmu i procesy trawienne. Solankę siarczkową wykorzystuje się w jedynym tego typu basenie w Polsce.

Oprócz niego w kompleksie można też skorzystać z czterech termalnych basenów mineralnych w budynku, wyposażonych w nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne oraz tory wodne, a także z trzech sezonowych termalnych basenów zewnętrznych, przy których znajduje się część wypoczynkowa z leżakami. Dla najmłodszych dzieci przygotowano specjalny brodzik o głębokości do 30 cm z małą zjeżdżalnią, matami do pływania i zabawkami.

Na terenie obiektu znajduje się też saunarium z trzema saunami (fińską, parową i ziołową), jacuzzi oraz banią do schładzania. Sauny dostępne są jedynie dla osób dorosłych. Dla gości otwarta jest też tzw. „mokra restauracja”, w której można przebywać w kostiumach kąpielowych.

Zgłoś błąd

Baseny Mineralne Solec Zdrój - galeria zdjęć

Baseny Mineralne Solec Zdrój na mapie

Baseny Mineralne Solec Zdrój cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Baseny Mineralne Solec Zdrój

Regiony w pobliżu Baseny Mineralne Solec Zdrój

Warto wiedzieć

Więcej informacji