Dom urodzin Mozarta w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

Dom urodzin Mozarta w Salzburgu - opis atrakcji

Znajdujący się w centrum Salzburga, przy słynnej ulicy Getreidegasse, dom, w którym w 1756 r. urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart. Jego rodzice, Leopold, koncertmistrz na dworze arcybiskupim oraz matka Anna Maria wynajmowali tu mieszkanie przez 26 lat, zanim nie przenieśli się do większego, położonego przy Marktplatz. Sześciokondygnacyjna kamienica z żółtą fasadą była własnością bogatego kupca Johanna Lorenza Hagenauera.

Od 1880 r. w mieszkaniu Mozartów działa muzeum. Obejmuje ono obecnie także sąsiednie mieszkanie, w którym prezentowane są głównie portrety rodzinne. W mieszkaniu zachowało się oryginalne wyposażenie oraz część umeblowania. Można tu także zobaczyć wiele unikalnych pamiątek związanych z Mozartem, jak jego listy, skrzypce dziecięce i klawikord. Wystawy pokazują dzieciństwo Mozarta, spędzone w dużym stopniu w podróżach i na koncertach oraz okres najbardziej wysilonej pracy twórczej, przerwany przez nagłą śmierć w 1791 r.

Zgłoś błąd

Dom urodzin Mozarta w Salzburgu - galeria zdjęć

Dom urodzin Mozarta w Salzburgu na mapie

Dom urodzin Mozarta w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji