Hydropolis we Wrocławiu

Wrocław w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
631377
Powierzchnia
293 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 71
Współrzędne
N:51.11
E:17.022222
Herb
Herb Wrocławia

Hydropolis we Wrocławiu - opis atrakcji

Hydropolis to nowoczesne centrum nauki poświęcone wodzie. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce. Nie ma też zbyt wielkiej konkurencji na świecie. Jego atutem oprócz multimedialnej, zaaranżowanej zgodnie z najnowszymi trendami wystawy jest też miejsce w jakim się znajduje- zabytkowy podziemny zbiornik wody pitnej dla Wrocławia wybudowany w XIX w.

W drugiej połowie XIX w. wybudowano we Wrocławiu zakład wodociągowy „Na Grobli”. Składał się on z filtrów i zbiorników, w których uzdatniano wodę z Odry aby mogła służyć mieszkańcom miasta. Podziemny zbiornik nr 1 działał od 1905 do 2011 r. Po zamknięciu wpisano go na listę zabytków i postanowiono wykorzystać do edukacji ekologicznej związanej z wodą.

Centrum podzielone jest na kilka wystaw tematycznych. Wiążą się one z różnymi aspektami obecności wody w życiu człowieka i całej Ziemi. Są to Planeta Wody, Głębiny, Ocean Życia, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Miasto i Woda, Stany Wody. W obrębie centrum znajduje się też strefa relaksu, a wejście osłonięte jest kurtyną wodną z unikalną drukarką wodną pozwalającą na tworzenie wodnych obrazów. Wystawy składają się z multimedialnych prezentacji oraz eksponatów, które w dużym stopniu można samodzielnie poznawać. Wiele z nich to urządzenia pozwalające na poznawanie różnego zastosowania wody w technice i innych dziedzinach życia.

Centrum jest dostosowane do przyjmowania turystów w różnym wieku i pozwala na całościowe przyjrzeniu się zagadnieniom związanym z wodą i jej wykorzystaniem.

Zgłoś błąd

Hydropolis we Wrocławiu - galeria zdjęć

Hydropolis we Wrocławiu na mapie

Hydropolis we Wrocławiu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Hydropolis we Wrocławiu

Więcej informacji