Klasztor Dafni

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Klasztor Dafni - opis atrakcji

Klasztor Dafni jest jednym z dwóch obiektów w Atenach wpisanych na listę UNESCO. Znajduje się na obrzeżach miasta, w pobliżu drogi wylotowej w stronę Koryntu. Jego historia sięga V w., a budowla, którą można dziś oglądać powstała w drugiej połowie XI w.
Początki klasztoru sięgają V w., a wybudowano go na gruzach starożytnej świątyni Apollina. Podczas budowli użyto pochodzących z niej bloków kamiennych oraz kolumn. Jedna z nich nadal znajduje się w portyku kościoła, pozostałe zostały w XIX w. wywiezione do Anglii. Budowlę, którą można dziś podziwiać na przedmieściach Aten wzniesiono w drugiej połowie XI w. według projektów architektów pochodzących z Konstantynopola. Uchodziła za jeden z najpiękniejszych kościołów na terenie Grecji. Niestety los go nie oszczędzał. Kilkukrotne oblężenia, zniszczenia wojenne spowodowały, że powoli zaczął podupadać, a znaczenie stracił ostatecznie w czasie panowania tureckiego. Odrestaurowany po powstaniu państwa greckiego został mocno naruszony podczas trzęsienia ziemi w 1999 r. Na początku XXI w. wpisano go na listę UNESCO i przeprowadzono kolejny wielki remont.
Oprócz kościoła w skład klasztoru wchodzi zabytkowy refektarz z XI w. oraz budynki mieszkalne i gospodarcze. Obecnie obiekt jest wciąż wykorzystywany do celów religijnych, ale można go też zwiedzać według ustalonego porządku.

Zgłoś błąd

Klasztor Dafni - galeria zdjęć

Klasztor Dafni na mapie

Klasztor Dafni cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Klasztor Dafni

Regiony w pobliżu Klasztor Dafni

Więcej informacji