Kopalnia Guido w Zabrzu

Zabrze w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
170924
Powierzchnia
80,4 km2
Nr. kierunkowy
32
Współrzędne
N:50.31459045960204
E:18.780855755758193
Herb
Herb Zabrza

Kopalnia Guido w Zabrzu - opis atrakcji

Kopalnia Guido jest jedną z dwóch zabytkowych kopalni węgla kamiennego udostępnionych do zwiedzania na terenie Zabrza. Jest częścią Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i obejmuje trasę podziemną na kilku poziomach nieczynnej już kopalni.
Kopalnia została otwarta w połowie XIX w., a jego nazwa pochodzi od imienia założyciela hrabiego Guido Henckela von Donnersmarcka. Działała do 1928 r., gdy tutejsze pokłady węgla zostały wyeksploatowane. Po II wojnie światowej na terenie dawnej kopalni uruchomiono doświadczalny zakład górniczy, w którym testowano nowe maszyny i urządzenia do prac podziemnych. W 1982 r. część chodników przeznaczono na podziemny skansen górniczy i pomimo prób likwidacji na przełomie XX i XXI w. muzeum przetrwało i funkcjonuje do dziś.
Podczas zwiedzania poziomów 170, 320 i 355 można obejrzeć unikalne maszyny górnicze z różnych epok, zjechać na dół windą górniczą, przejechać się kolejką podziemną i dotrzeć do ściany wydobywczej. W kopalni organizowane jest też zwiedzanie „przygodowe”, które imituje górniczą szychtę. Pod ziemią znajduje się także nowoczesna strefa kultury i rozrywki z możliwością organizacji niewielkich konferencji i spotkań biznesowych.

Zgłoś błąd

Kopalnia Guido w Zabrzu - galeria zdjęć

Kopalnia Guido w Zabrzu na mapie

Kopalnia Guido w Zabrzu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Kopalnia Guido w Zabrzu

Miasta w pobliżu Kopalnia Guido w Zabrzu

Regiony w pobliżu Kopalnia Guido w Zabrzu

Więcej informacji