Młynek Miłości w Karpaczu

Karpacz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
5026
Powierzchnia
37,99 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 75
Współrzędne
N:50.778333
E:15.757222
Herb
Herb Karpacza

Młynek Miłości w Karpaczu - opis atrakcji

Młynek Miłości jest miniaturą prawdziwego młyna zbudowaną na niewielkiej sadzawce na ul. Karkonoskiej w Karpaczu. Według legendy w miejscu tym stał dawniej prawdziwy młyn, a o jego mieszkance, pięknej młynarce krążą dwie opowieści.

Jedna mówi o tym, że dziewczyna zakochała się bez wzajemności w Duchu Gór i wiedząc, że woda przepływająca przez koło młyńskie ma cudowną moc próbowała go nią napoić. Druga wersja podaje, że młynarka zakochała się w rycerzu, który zatrzymał się na noc u jej ojca. Podążał on na wezwanie księżniczki, którą chciał pojąć za żonę by wykonać wymyślone przez nią zadanie. Młynarka dała mu na pożegnanie specjalne smarowidło ze smaru z młyńskiego koła i mąki, dzięki czemu młodzieniec mógł sprostać próbie. Jednak zorientowawszy się komu zawdzięcza sukces wrócił do Karpacza i oświadczył się Młynarce, czyniąc ją „równą księżniczce”.

Do miniatury Młyna przychodzą dziś zakochani by wyznać tu sobie miłość. Można samodzielnie uruchomić mechanizm i sprawić, że koło młyńskie zacznie się kręcić przelewając wodę, która ma powiększać siłę uczuć.

Zgłoś błąd

Młynek Miłości w Karpaczu - galeria zdjęć

Młynek Miłości w Karpaczu na mapie

Młynek Miłości w Karpaczu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Młynek Miłości w Karpaczu

Więcej informacji