Muzeum Akropolu

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Muzeum Akropolu - opis atrakcji

Muzeum Akropolu, nazywane także Nowym Muzeum Akropolu znajduje się na terenie wykopalisk archeologicznych na zboczach tego najważniejszego z ateńskich wzgórz. Zostało otwarte dla zwiedzających w 2009 r. i prezentuje zabytki znalezione w obrębie Akropolu, elementy architektoniczne i rzeźby pochodzące z tutejszych budowli. Jest to obecnie najczęściej odwiedzane muzeum w Atenach.
Zanim wybudowano gmach Nowego Muzeum od czasów II wojny światowej zabytki pochodzące z Akropolu były prezentowane na mniejszych wystawach. Od lat siedemdziesiątych XX w. starano się o stworzenie nowych przestrzeni wystawienniczych, które pozwoliłyby na właściwą ekspozycję tych niezwykle cennych zbiorów. Dopiero po 2000 r. udało się rozstrzygnąć konkurs, pozyskać fundusze i przystąpić do budowy. Muzeum usytuowano nad stanowiskiem archeologicznym, które stało się jego integralną częścią.
Wśród eksponatów zgromadzonych w Muzeum Akropolu są m.in. oryginalne Kariatydy z Erechtejonu (na Akropolu można oglądać obecnie ich kopie), 92 metopy z Partenonu z rzeźbionymi scenami mitologicznymi, fragmenty fryzu panatenajskiego z Partenonu autorstwa Fidiasza oraz wiele innych. Zwiedzanie muzeum jest niezależne od wizyty na samym Akropolu i obowiązuje na nie osobny bilet wstępu.

Zgłoś błąd

Muzeum Akropolu - galeria zdjęć

Muzeum Akropolu na mapie

Muzeum Akropolu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Muzeum Akropolu

Więcej informacji