Muzeum Dubajskie w Dubaju

Muzeum Dubajskie w Dubaju w pigułce

Kraj
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Muzeum Dubajskie w Dubaju - opis atrakcji

Muzeum Dubajskie znajduje się w dzielnicy Bur Dubai, na południowym brzegu Dubai Creek. Mieści się w najstarszym budynku w mieście, forcie Al-Fahidi z drugiej połowy XVIII w. Muzeum zostało założone w 1971 r. po powstaniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego celem jest pokazywanie życia mieszkańców Dubaju i całego kraju w epoce sprzed boomu naftowego w latach sześćdziesiątych XX w. W części nadziemnej fortu znajdują się wystawy broni, instrumentów muzycznych, naczyń, narzędzi, strojów i innych przedmiotów używanych w życiu codziennym.

Natomiast w piwnicach można oglądać dioramy przedstawiające życie mieszkańców Dubaju, rzemieślników, Beduinów uprawiających na pustyni daktyle. Szczególnie duża jest wystawa poświęcona związkom z morzem i pracy poławiaczy pereł, co było powszechnym zajęciem mieszkańców Dubaju w dawnych wiekach. Na dziedzińcu muzeum stoi replika letniego domu arabskiego w wieżą wiatrową.

Zgłoś błąd

Muzeum Dubajskie w Dubaju - galeria zdjęć

Muzeum Dubajskie w Dubaju na mapie

Muzeum Dubajskie w Dubaju cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Muzeum Dubajskie w Dubaju

Warto wiedzieć

Więcej informacji