Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - opis atrakcji

Muzeum Fryderyka Chopina mieści się w Zamku Ostrogskich. Jest to nowoczesne, multimedialne muzeum biograficzne przedstawiające życie i twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora.

Nowa wystawa zaaranżowana według idei muzeum otwartego została otwarta w 2010 r. w 200 rocznicę urodzin Chopina. Składa się z obiektów gromadzonych przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne od 1899 r. Część tej kolekcji wpisana jest na listę UNESCO Pamięć Świata.

Wystawa podzielona jest na cztery części. Pierwsza nazwana Pianista i Kompozytor przedstawia najbardziej znaczące pamiątki po Chopinie oraz fortepian należący do Ferenca Liszta, węgierskiego kompozytora i przyjaciela Chopina. W tej części muzeum mieści się też sala koncertowa, gdzie w każdy czwartek odbywają się koncerty w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego.

Trzy kolejne wystawy zaaranżowane z użyciem multimedialnych stanowisk prowadzą zwiedzających przez całe życie i twórczość Chopina z dworku w Żelazowej Woli przez podróże po Europie aż po Paryż, gdzie spędził dużą cześć swojego dorosłego życia. Poszczególne sale poświęcone są różnym aspektom jego życia, które miały wpływ na twórczość.

Zgłoś błąd

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - galeria zdjęć

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie na mapie

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Regiony w pobliżu Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Więcej informacji