Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin - opis atrakcji

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin jest nowoczesnym, interaktywnym muzeum opowiadającym o dziejach współistnienia kultury polskiej i żydowskiej. Ukazuje losy społeczności żydowskiej na ziemiach Polski od X w. do dnia dzisiejszego.

Gmach Muzeum stoi w centralnej części dawnej dzielnicy żydowskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się odsłonięty w 1995 r. Pomnik Bohaterów Getta. Muzeum zostało udostępnione zwiedzającym w 2014 r. po trwającej prawie 9 lat budowie i aranżacji wystawy. Projekt minimalistycznego budynku wykonał fiński architekt Rainer Mahlamäki. Jest to kwadratowy budynek pokryty szklanymi panelami, w których wycięto polskie i hebrajskie litery tworzące słowo Polin czyli Polska. Wejście otacza wyrwa w fasadzie w kształcie hebrajskiej litery tew.

Nowoczesna wystawa podzielona jest na kilka części odpowiadające etapom dziejów Żydów w Polsce. Rozpoczyna się od części Las i Spotkanie, które obrazują średniowieczną historię tej społeczności. Okres złotego wieku pokazuje galeria Paradisus Iudaeorum czyli Rajd dla Żydów, a dalej zobaczyć można wystawy Miasteczko, Wyzwania nowoczesności, Na żydowskiej ulicy, Zagłada i Powojnie. W muzeum odtworzono wnętrze synagogi z Gwoźdźca, wygląd ulicy i fragmentu małego miasteczka. Są tu także liczne multimedia, dzięki którym można w pełniejszy sposób przenieść się do nieistniejącego już żydowskiego świata sprzed II wojny światowej.

Zgłoś błąd

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin - galeria zdjęć

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin na mapie

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Regiony w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Więcej informacji