Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wrocław w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
631377
Powierzchnia
293 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 71
Współrzędne
N:51.11
E:17.022222
Herb
Herb Wrocławia

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - opis atrakcji

Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma główną siedzibę w XIX w. neorenesansowym budynku na brzegu Odry. Do czasów II wojny światowej mieściła się tu siedziba władz niemieckiej Prowincji Śląskiej. Muzeum powołano w 1945 r., ale trzon jego zbiorów stanowią kolekcje dawnych niemieckich muzeów wrocławskich. Po II wojnie światowej trafiły tu także na mocy porozumienia z władzami ZSRR wybrane zbiory lwowskich muzeów, w tym Panorama Racławicka, która prezentowana jest w osobnym, specjalnie do tego celu zbudowanym pawilonie.

W budynku głównym Muzeum Narodowego oglądać można przede wszystkim zbiory sztuki. Są tu kolekcje śląskiej rzeźby kamiennej oraz sztuki śląskiej z okresu od średniowiecza do XIX w. Wyróżniają się tu średniowieczne figury Pięknych Madonn oraz obrazy Michaela Leopolda Willmanna uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela malarstwa barokowego na Dolnym Śląsku. Muzeum ma także bogate zbiory sztuki europejskiej z okresu od gotyku po impresjonizm i symbolizm oraz rzemiosła artystycznego z różnych stron świata.

Zgłoś błąd

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - galeria zdjęć

Muzeum Narodowe we Wrocławiu na mapie

Muzeum Narodowe we Wrocławiu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Warto wiedzieć

Więcej informacji