Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach - opis atrakcji

Narodowe Muzeum Archeologiczne jest największym greckim muzeum. Gromadzi zbiory z okresu od prehistorii do upadku świata antycznego, a w jego zbiorach znajdują się m.in. znaleziska z Myken, Santorynu oraz mechanizm tzw. zegara z Antykithiry.
Muzeum zostało powołane w 1829 r., zaraz po ogłoszeniu przez Grecję niepodległości. W drugiej połowie XIX w. wybudowano neoklasycystyczny gmach, w którym mieści się do dnia dzisiejszego. Przez dziesięciolecia jego kolekcja była i wciąż jest powiększana o najważniejsze zabytki prehistoryczne i starożytne z terenu całego kraju, a także z Bliskiego Wschodu.
Wśród najważniejszych eksponatów Muzeum są przedmioty z wykopalisk z Myken, w tym słynna Maska Agamemnona, złote diademy i puchary. Zgromadzono tu także przedmioty z Cyklad, freski z Santorynu, minojskie wazy i wyroby metalurgiczne. Osobna wystawa poświęcona jest zegarowi z Antykithiry, który służył do obliczania pozycji ciał niebieskich. Muzeum posiada jego mechanizm, a na wystawie prezentowane są też rekonstrukcje maszyny oraz multimedialna prezentacja przybliżająca zasady jego działania.

Zgłoś błąd

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach - galeria zdjęć

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach na mapie

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach

Regiony w pobliżu Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach

Warto wiedzieć

Więcej informacji