Ogród Narodowy i Zappeion

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Ogród Narodowy i Zappeion - opis atrakcji

Założony w 1828 r. Ogród Narodowy jest najpiękniejszym z ateńskich parków publicznych. Rozciąga się w sąsiedztwie Gmachu Parlamentu i Placu Syntagma i w upalne dni jest doskonałym miejscem na odpoczynek czy przerwę w męczącym zwiedzaniu Aten.
Park powstał z polecenia królowej Amelii i początkowo był Ogrodami Królewskimi. Dopiero na początku XX w. zamieniony został w Ogród Narodowy i jest dziś dostępny dla wszystkich bez żadnych opłat. Pięknie skomponowany, prezentuje bogactwo śródziemnomorskiej roślinności obudowanej ramami klasycystycznego ogrodu z fontannami, ścieżkami i altanami. Na jego terenie znajduje się też niewielki zwierzyniec. Na obrzeżach parku wybudowano pod koniec XIX w. Zappeion, gmach, w którym podczas pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich odbywały się walki szermierzy. Obecnie ten neoklasycystyczny budynek służy jako centrum konferencyjne i jest wynajmowany na liczne imprezy, uroczystości i spotkania.

Zgłoś błąd

Ogród Narodowy i Zappeion - galeria zdjęć

Ogród Narodowy i Zappeion na mapie

Ogród Narodowy i Zappeion cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Ogród Narodowy i Zappeion

Więcej informacji