Ogród Zoologiczny w Krakowie

Kraków w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo małopolskie
Liczba ludności
759137
Powierzchnia
326,8 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 12
Współrzędne
N:50.064650
E:19.944980
Herb
Herb Krakowa

Ogród Zoologiczny w Krakowie - opis atrakcji

Ogród Zoologiczny w Krakowie znajduje się na terenie Lasku Wolskiego. Działa on 1929 r. i zaliczany jest obecnie do najważniejszych tego typu obiektów w kraju. Żyje tu ok. 1500 zwierząt należących do 260 gatunków.

Tradycje istnienia zwierzyńca w Krakowie datowane są od czasów Jagiellonów. Wtedy to na Wawelu trzymano egzotyczne zwierzęta takie jak małpy, wielbłądy czy lamparty. Z czasem w kilku krakowskich parkach zaczęły działać niewielkie zwierzyńce prezentujące głównie zwierzynę płową i małpy oraz egzotyczne ptaki. Pomysł zorganizowania Ogrodu Zoologicznego narodził się jednak dopiero po I wojnie światowej.

Znajduje się on w oddalonej od centrum części miasta, w otoczeniu malowniczego Lasku Wolskiego. Można tu zobaczyć zwierzęta z całego świata, w tym pokaźną kolekcję zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zoo ma także specjalny dział poświęcony zwierzętom udomowionym, z którymi zwiedzający mogą mieć bezpośredni kontakt. Dział ten stworzono głównie z myślą o dzieciach, które mogą tu dotknąć kucyków, lam czy osiołków oraz wziąć udział w ich karmieniu.

Zgłoś błąd

Ogród Zoologiczny w Krakowie - galeria zdjęć

Ogród Zoologiczny w Krakowie na mapie

Ogród Zoologiczny w Krakowie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Ogród Zoologiczny w Krakowie

Więcej informacji