Opactwo św. Piotra w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

Opactwo św. Piotra w Salzburgu - opis atrakcji

Opactwo św. Piotra w Salzburgu zostało założone w 696 r. przez św. Ruperta podczas jego podróży misyjnej po Alpach Południowych. Jest najstarszym klasztorem benedyktyńskim w krajach niemieckojęzycznych. W ciągu wieków było wielokrotnie przebudowywane i jego obecny wygląd to mieszanka stylów romańskiego, gotyckiego i barokowego. Na terenie klasztoru znajduje się niewielki, pierwotnie gotycki, przebudowany na barokowy kościół św. Piotra z kopułą nad prezbiterium i wieżą przy wejściu, oraz otoczona krużgankami kaplica św. Małgorzaty. Krużganki i teren wokół kaplicy zajmuje cmentarz, na którym pochowano m.in. Józefa Heydna.

W skład zespołu klasztornego wchodzą też wykute w skale góry Mönchsberg katakumby z przełomu ery starożytnej i średniowiecza. Służyły one za mieszkanie dla eremitów oraz były miejscem pochówków. W obrębie opactwa znajduje się także założona w XVII w. Długa Galeria z kolekcją malarstwa europejskiego.

Zgłoś błąd

Opactwo św. Piotra w Salzburgu - galeria zdjęć

Opactwo św. Piotra w Salzburgu na mapie

Opactwo św. Piotra w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji