Pałac i Ogród Uciech Wodnych Hellbrunn w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

Pałac i Ogród Uciech Wodnych Hellbrunn w Salzburgu - opis atrakcji

W początkach XVII w. arcybiskup Markus Sittikus postanowił założyć na obrzeżach Salzburga pałac i ogród, który służyłby jako letnia rezydencja oraz miejsce odpoczynku i rekreacji. Powstała niewielka, ale malownicza manierystyczna budowla na planie prostokąta, ze spadzistym dachem i dobudowanymi po bokach alkierzami.

Jednak od samego pałacu znacznie bardziej zachwycający i przyciągający zwiedzających jest otaczający go ogród. Biskup Sittikus stworzył miejsce, które nie ma sobie równych w Europie. Wykorzystując źródła wypływające z góry Hellbrunn stworzono sieć stawów, fontann, wodotrysków, strumieni i kaskad otoczonych zielenią oraz barokowymi pawilonami ogrodowymi. W wielu z nich wykorzystano wodę do wytwarzania energii, która na przykład porusza podnoszącą się i opadającą koronę, pozwala grać wodnym organom czy uruchamia teatr mechaniczny. Wokół ogrodu rozciąga się park krajobrazowy, w którym zlokalizowano boiska do gry w piłkę i place zabaw. W grudniu przy jego alejkach odbywa się jarmark bożonarodzeniowy.

Zgłoś błąd

Pałac i Ogród Uciech Wodnych Hellbrunn w Salzburgu - galeria zdjęć

Pałac i Ogród Uciech Wodnych Hellbrunn w Salzburgu na mapie

Pałac i Ogród Uciech Wodnych Hellbrunn w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji