Pałac i ogrody Mirabell w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

Pałac i ogrody Mirabell w Salzburgu - opis atrakcji

Pałac Mirabell znajduje się poza ścisłym centrum Salzburga i uznawany jest za najpiękniejszą rezydencję w okolicy. Został zbudowany w początkach XVII w. na polecenie księcia-arcybiskupa Wolfa Dietricha von Raitenau dla jego kochanki Salome Alt. Nazwa pałacu pochodzi z języka włoskiego i oznacza „godną podziwu piękność”.

Barokową rezydencję otoczono rozległymi ogrodami w stylu francuskim z geometrycznymi kwietnikami zdobiącymi trawniki, krzewami ozdobnymi oraz fontannami. Na jego terenie znajduje się także Letni Teatr –  używany do dziś na potrzeby przedstawień plenerowych – ogród karłów z marmurowymi figurami krasnoludków, ogród różany i oranżeria. Obecnie w pałacu mieści się Urząd Stanu Cywilnego, który może się poszczycić jedną z najpiękniejszych Sal Ślubów na świecie. Służy za nią dawna, bogato zdobiona marmurowymi okładzinami i rzeźbami sala bankietowa, do której prowadzą budzące podziw „Schody Aniołów”. Sala wykorzystywana jest także na koncerty i oficjalne uroczystości.

Zgłoś błąd

Pałac i ogrody Mirabell w Salzburgu - galeria zdjęć

Pałac i ogrody Mirabell w Salzburgu na mapie

Pałac i ogrody Mirabell w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji