Pałac w Kozłówce

Kozłówka (powiat lubartowski) w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo lubelskie
Liczba ludności
820
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48) 81
Współrzędne
N:51.449444
E:22.495833

Pałac w Kozłówce - opis atrakcji

Pałac w Kozłowce jest jedną z najpiękniejszych i najcenniejszych rezydencji magnackich na terenie Lubelszczyzny. W przeszłości była to własność rodziny Zamoyskich, a obecnie działa tu muzeum.

Otoczona ogrodami rezydencja została zbudowana w pierwszej połowie XVIII w. według barokowego wzoru pałacu „między dziedzińcem a ogrodem”. Na początku XX w. hrabia Konstanty Zamoyski przebudował go chcąc stworzyć jedną z najwspanialszych siedzib magnackich w kraju.

Pałac szczęśliwie nie został zniszczony podczas wkroczenia armii czerwonej, ale w połowie 1944 r. Zamoyscy wywieźli z niego do Warszawy część wyposażenia i pamiątek rodzinnych, które następnie uległy zniszczeniu podczas powstania warszawskiego. Jednak nawet to co ocalało tworzy imponujące wnętrza z wystrojem z przełomu XIX i XX w. Zachowały się piece kafli produkowanych w Miśni, marmurowe kominki, plafony, duża część umeblowania oraz kolekcja malarstwa.

Oprócz pałacu dla turystów udostępniony jest tez ogród, a w powozowni działa Muzeum Socrealizmu. Zgromadzono tu zdemontowane pomniki przywódców i działaczy komunistycznych, a także plakaty, druki propagandowe, grafiki i rysunki tworzone w duchu socrealizmu.

Zgłoś błąd

Pałac w Kozłówce - galeria zdjęć

Pałac w Kozłówce na mapie

Pałac w Kozłówce cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Pałac w Kozłówce

Miasta w pobliżu Pałac w Kozłówce

Regiony w pobliżu Pałac w Kozłówce

Więcej informacji