Pałac w Pillnitz – Drezno

Drezno w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Saksonia
Liczba ludności
543825
Powierzchnia
328,31 km2
Nr. kierunkowy
0351, 035201
Współrzędne
N:51.03
E:13.°44
Herb
Herb Drezna

Pałac w Pillnitz – Drezno - opis atrakcji

Pałac w Pillnitz był letnią rezydencją wykorzystywaną przez władców Saksonii jako miejsce odpoczynku i zabaw. Zbudowano go na początku XVII w. nad Łabą w wiosce Pillnitz, która obecnie jest częścią Drezna. Ze względu na położenie budowla nazywana była często pałacem na wodzie. W wyglądzie budynku połączono barokową architekturę z wpływami orientalnymi. Są one widoczne przede wszystkim w dekoracjach, a także w budowie licznych pawilonów ogrodowych. Podczas rządów Augusta II Mocnego pałac należał do jednej z jego faworyt, hrabiny Anny Konstancji Cosel Obecnie pałac mieści zbiory rzemiosła artystycznego. Można też podziwiać kaplicę dworską, kuchnię oraz część pokoi.

Park składa się z formalnego ogrodu francuskiego oraz naturalistycznego angielskiego z licznymi miejscami do odpoczynku. Ozdobą parku jest kamelia, której wiek określa się na 250 lat. Jest ona zabezpieczona specjalnym szklanym pawilonem, który zimą jest podgrzewany.

Zgłoś błąd

Pałac w Pillnitz – Drezno - galeria zdjęć

Pałac w Pillnitz – Drezno na mapie

Pałac w Pillnitz – Drezno cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Pałac w Pillnitz – Drezno

Więcej informacji