Park Piszczele w Sandomierzu

Polska w pigułce

Flaga Polski
Oficjalna nazwa Rzeczpospolita Polska (Polska)
Stolica
Warszawa
Waluta
złoty (PLN, zł)
Język
polski
Liczba ludności
38 538 447
Powierzchnia
312 679m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
demokracja parlamentarna

Park Piszczele w Sandomierzu

Piszczele to dziwna nazwa dla parku. Wzięła się ona z faktu, że na jego terenie odkopano ludzkie kości. Miejscowe podanie, niepotwierdzone przez historyków głosi, że pochodziły one z czasów wielkiego najazdu mongolskiego z 1260 roku.

Park znajduje się na tyłach starego miasta. Obejmuje urozmaicony pod względem rzeźby teren z licznymi jarami oraz małymi wąwozami powstałymi w lessowych zboczach wzgórz. Przez środek przepływa niewielka rzeczka Piszczelka, która uchodzi w pobliżu do Wisły.

Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest jego ukształtowanie. Malownicze wzgórza i przecinające je dolinki i wąwozy tworzą uroczą plątaninę, którą poprowadzono wygodne ścieżki. W miejscach bardziej stromych wykonano stopnie, które pozwalają na spacery nawet, gdy jest mokro. W centralnym punkcie parku znajduje się kawiarenka. W jej pobliżu znalazł swoje miejsce plac zabaw dla dzieci oraz miejsce ogniskowe i grillowe. Niewątpliwą atrakcją jest funkcjonujący w okresie letnim linowy „Park Tarzana”. Posiada on trasy przystosowane do różnego wieku i poziomu zaawansowania. Architekturę parku uzupełniają liczne altanki, ławki i miejsca odpoczynku.

Zgłoś błąd

Park Piszczele w Sandomierzu - galeria zdjęć

Park Piszczele w Sandomierzu na mapie

Park Piszczele w Sandomierzu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Park Piszczele w Sandomierzu

Regiony w pobliżu Park Piszczele w Sandomierzu

Warto wiedzieć

Więcej informacji